Strona główna Sport Piłka nożna Z piekła do nieba! Wyszarpujemy wygraną i awans do kolejnej rundy

Z piekła do nieba! Wyszarpujemy wygraną i awans do kolejnej rundy

0

Niesłychane emocje dostarczył mecz 1. rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy seniorami Gromu Witków z klasy okręgowej a młodą drużyną IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych.

Biało-zieloni ze względu na regulamin nie musieli startować w rozgrywkach pucharowych, ale chcieli, planując zrobić sobie dobre przetarcie z silną i mocniejszą fizycznie drużyną seniorską przed startem nowego sezonu 2022/2023. Jak się okazało podopieczni trenera Jakuba Rosiaka byli jedyną juniorską drużyną w stawce, a do tego musieli się zmierzyć z wymagającym Gromem Witków z klasy okręgowej. W pierwszej części gry cały czas piłką starali się grać świdniczanie, ale niewiele przekładało się to na poważniejsze zagrożenie bramki strzeżonej przez Tomasza Janikowskiego. Jakby tego było mało, to w 41. minucie za sprawą Maksima Lukashevicha gospodarze objęli prowadzenie 1:0.

Po przerwie na murawie doszło do kilku zmian. Niestety z powodu urazu nie był możliwy dalszy występ Kornela Buscha, któremu wszyscy biało-zieloni życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Goście próbowali zaatakować śmielej, ale zamiast wyrównania mieliśmy podwyższenie prowadzenia Gromu. W 52. minucie precyzyjnym wolejem popisał się Michał Janiszewski i zrobiło się jeszcze gorzej z perspektywy młodych zawodników gości. Świdniczanie rzucili się do ataków, a gospodarze bardzo mocno cofnęli się na własną połowę boiska, myśląc przede wszystkim o zabezpieczeniu tyłów. Kilkakrotnie wyszli z kontrami, a po jednej z nich piłką ugrzęzła na świdnickiej poprzeczce. Zbliżał się koniec regulaminowego czasu gry, wynik wciąż był bardzo niekorzystny dla młodych zawodników, lecz cały czas wierzyli ono w odwrócenie losów tego boju. W 85. minucie kontakt został jednak złapany. Po dobrze rozegranym ataku i dograniu piłki z bocznego sektora od Pawła Markowskiego, na listę strzelców wpisał się Ksawier Okarmus. Gol na remis to duża zasługa Igora Ratajczaka, który odważnie wszedł między dwójkę obrońców Gromu, a następnie pokonał bramkarza. Biało-zieloni „poczuli krew” i nie zamierzali zwalniać. W 90. minucie świetną asystę doliczył Michał Staroń, a akcję zamknął Kasper Szewczyk.

Z przebiegu meczu nie jestem zadowolony, bo w organizacji gry mieliśmy sporo problemów, które dały miejsce przeciwnikowi. Cieszy mnie, że mimo takiego wyniku graliśmy w piłkę do samego końca i wierzyliśmy w zwycięstwo – zarówno zawodnicy, którzy już odpoczywali, jak i Ci, którzy na nim walczyli! Zespół pokazał charakter, który wygrał w takich okolicznościach z bardzo doświadczonym składem. Dobry bodziec dały dziś zmiany, ale już zapominamy i myślami jesteśmy przy pojedynku niedzielnym z Moto-Jelczem Oława na który serdecznie zapraszam. Chłopaki z pewnością włożą w to starcie jeszcze więcej serducha (niedziela, 21 sierpnia, godz. 11.00, stadion OSiR Świdnica). To będzie inauguracja rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów starszych – komentuje trener Jakub Rosiak.

Grom Witków – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica LDJ 2:3 (1:0)

Grom: Janikowski, Pitura, Solarz, Żołnierek, Budny, Lukashevich, Piech. Cegielski (72′ Urbaniak), P. Kloc (83′ Sz. Kloc), Janiszewski (55′ Matwiejko), Furmankiewicz (86′ Prorok).

Polonia-Stal: Przyborowski (46′ Telicki), Staroń, Oboza, Kruczek (70′ Szewczyk) Markowski, Ilski, Ratajczak, Okarmus (85′ Kasprzycki), Metelica (55′ Duda), Busch (46′ Wysoczański), Michta (80′ Bujak)