Strona główna Sport Piłka nożna Wygrywamy turniej półfinałowy i jedziemy na finały Mistrzostw Europy!

Wygrywamy turniej półfinałowy i jedziemy na finały Mistrzostw Europy!

0

Ze znakomitej strony zaprezentowała się kadra Dolnośląskiego Związku podczas turnieju półfinałowego Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup rozgrywanego w Rydze. Nasi mistrzowie Polski amatorów w których składzie znalazło się aż sześciu przedstawicieli IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zanotowali w stolicy Łotwy komplet zwycięstw, pewnie awansując do wielkiego finału mistrzostw Starego Kontynentu, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku.

Tak jak przypuszczano przed startem turnieju, decydujący dla układu pierwszych dwóch miejsc pojedynek odbył się już w pierwszej serii spotkań. Kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej mierzyła się z ekipą ze Słowacji (West Slovakia). Dolnoślązacy wyszli na prowadzenie, ale tuż przed przerwą do remisu z rzutu karnego doprowadzili rywale. Po zmianie stron błyskawicznie na prowadzenie wyszli Słowacy, ale kolejny trzy trafienia były dziełem zespołu biało-czerwonych. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej po niełatwym boju wygrał 4:2 i w dobrych nastrojach mógł przystąpić do kolejnych pojedynków. W nich nasi piłkarze gola już nie stracili, a do tego aż siedmiokrotnie zmuszali bramkarzy przeciwników do kapitulacji. W swoim drugim spotkaniu pokonaliśmy 2:0 ARF Ialoveni z Mołdawii, a na koniec 5:0 gospodarzy imprezy – Latvia Amateur (Łotwa). Tym samym kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zapewniła sobie awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup. W czerwcu 2023 roku na terenie jednego z finalistów o mistrzowski tytuł powalczy osiem najlepszych zespołów.

 

Przypomnijmy, że kadra Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej najpierw na terenie województwa lubuskiego wywalczyła przepustkę do ogólnopolskiego finału, a następnie zdominowała zawody w Wielkopolsce, wygrywając wszystkie spotkania bez straty gola i sięgając po tytuł mistrzów Polski UEFA Regions Cup przeznaczonych dla piłkarzy amatorów. Teraz zrobiliśmy kolejny krok w stronę obrony mistrzowskiego tytułu. Dodajmy, że w 2019 roku w Niemczech Dolnoślązacy wywalczyli mistrzostwo Starego Kontynentu. Swoistą klamrą jest postać Grzegorza Borowego, który trzy lata temu był kapitanem mistrzowskiej drużyny, a teraz już jako szkoleniowiec chce powtórzyć ten ogromny sukces. Oprócz postaci trenera Grzegorza Borowego, kadra DZPN była reprezentowana przez piątkę zawodników IgnerHome Polonii-Stali Świdnica: bramkarza – Bartłomieja Kota, obrońcę – Damiana Kasprzaka oraz pomocników – Piotra Kotylę, Sebastiana Białasika i Kornela Traczyka.

 

Skład Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej:
1. Bohdanowicz Jakub (Barycz Sułów)
2. Puchała Adrian (Barycz Sułów)
3. Słonecki Paweł (Bielawianka Bielawa)
4. Wojciechowski Tomasz (Chrobry Głogów)
5. Orzechowski Łukasz (Foto Higiena Gać)
6. Niemienionek Paweł (Karkonosze Jelenia Góra)
7. Sadowski Kamil (Lechia Dzierżoniów)
8. Wasilewski Dawid (Lechia Dzierżoniów)
9. Traczyk Kornel (IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica)
10. Kotyla Piotr (IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica)
11. Kot Bartłomiej (IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica)
12. Białasik Sebastian (IgmerHome MKS Polonia-Stal Świdnica)
13. Kasprzak Damian (IgnerHome MKS Polonia-Stal Świdnica)
14. Szukiełowicz Łukasz (Piast Nowa Ruda)
15. Poświstajło Mateusz (Piast Nowa Ruda)
16. Brandl Szymon (Słowianin Wolibórz)
17. Tragarz Szymon (Słowianin Wolibórz)
18. Bońkowski Adam (Słowianin Wolibórz)

/MDvR/

Poprzedni artykułZepsute windy, nieczynne tablice. I po nowoczesności w świdnickim Centrum Przesiadkowym [FOTO]
Następny artykułJaki prezent na rocznicę związku? Pomysł na prezent dla drugiej połówki