Strona główna Sport Lekkoatletyka Trwają zapisy na Żarowskie Biegi Strefowe

Trwają zapisy na Żarowskie Biegi Strefowe

0

Jeszcze do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata startowa na 7. Żarowskie Biegi Strefowe, które odbędą się w niedzielę, 25 września. Do 7 września trwają również zapisy na biegi dla dzieci.

Sponsorem głównym Żarowskich Biegów Strefowych jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Zapisy internetowe na 7. Żarowskie Biegi Strefowe dostępne: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6978&fbclid=IwAR1oE5OE39a3zYvC3CoVADWeMfDlyP3iQxu-7GAYDCLUt3t4NnP45O-3of4

Tak było w 2021 roku…

Na dystansie krótszym – 5 kilometrów wśród mężczyzn najszybszy był Jan Kaczor, który jak się okazało później został dominatorem szóstej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Triumfator uzyskał czas 00:16,05 sek. i o 11 sekund wyprzedził drugiego Mateusza Demczyszaka i już o ponad minutę trzeciego w stawce Dariusza Szczepanika. Wśród pań na dystansie 5 kilometrów królowała Anna Ficner (00:18,58). Druga była Jagoda Durkalec (00:19,17), a trzecia Sonia Rozumkiewicz (00:21,39). Na dystansie dwukrotnie dłuższym w kategorii panów najlepsza była wspomniana wcześniej dwójka. Wygrał ponownie Jan Kaczor (00:35,03), a drugą lokatę wywalczył Mateusz Demczyszak (00:35,15). Trzecie miejsce wśród mężczyzn zdobył Tomasz Sobczyk (00:36,18), który w kategorii open był jednak czwarty, ustępując miejsca najlepszej wśród kobiet – Aleksandrze Jędrzejewskiej (00:36,05). Zwyciężczyni całkowicie zdominowała rywalizację wśród kobiet pokonując o blisko 3 minuty drugą Annę Ficner i o prawie 6 minut trzecią Katarzynę Chomę.

/MDvR/

Poprzedni artykułZwiązkowcy stają w obronie zakładu Adler. „Obawiamy się o nasze miejsca pracy”