Strona główna 112 Strażacy oddali hołd tragicznie zmarłemu koledze

Strażacy oddali hołd tragicznie zmarłemu koledze

0

Strażacy z różnych zakątków kraju odpowiedzieli na apel komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej i w niedzielę rano oddali hołd 35-letniemu koledze z Komendy Głównej PSP, który zginął w wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

W sobotę, 6 sierpnia około godziny 3.00 doszło do wypadku samochodu straży pożarnej wracającego z działań przy pożarze zakładu przetwórstwa odpadów tworzyw sztucznych w miejscowości Osła (pow. bolesławiecki). Samochodem podróżowało trzech strażaków grupy operacyjnej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. – W wyniku nieszczęśliwego wypadku jeden z funkcjonariuszy poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Rodzinom strażaków udzielana jest niezbędna pomoc psychologiczna a kierownictwo Komendy jest w stałym kontakcie z rodzinami – informowali przedstawiciele KG PSP.

W imieniu własnym i całej społeczności strażackiej wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych strażaków złożył Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. Zaapelował on przy tym, aby w niedzielę o godzinie 8.00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej minutą ciszy oddać hołd strażakowi, który zginął podczas służby. Na apel ten odpowiedzieli również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu świdnickiego.

/mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Grunwaldzki
Następny artykułMiłośnicy rzeczy niezwykłych opanowali świdnicki Rynek. Tłumy na słonecznej giełdzie staroci [FOTO/VIDEO]