Strona główna 112 Policjanci i kolejarze apelowali o rozwagę na przejazdach

Policjanci i kolejarze apelowali o rozwagę na przejazdach [FOTO]

0

Co roku według danych PKP PLK na przejazdach kolejowych w Polsce dochodzi do około 200 wypadków, w tym kilkudziesięciu śmiertelnych. O zachowanie rozwagi i przestrzeganie sygnalizacji na przejazdach w Pszennie i na ul. Komunardów w Świdnicy apelowali dzisiaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP, przedstawiciele PKP PLK oraz Służba Ochrony Kolei.

Kolejarze i funkcjonariusze policji rozdawali ulotki kierowcom oraz pieszym, przypominając, że dla własnego bezpieczeństwa należy respektować znaki drogowe, sygnały świetlne oraz opuszczone rogatki na przejazdach. W Świdnicy i powiecie świdnickim wraz z ponownym uruchomieniem przejazdów na linii 285 przez Sobótkę do Wrocławia zwiększyła się liczba pociągów, przybyło także czynnych przejazdów.

Na trasie Wrocław – Sobótka – Świdnica jest ponad 50 przejazdów kolejowo-drogowych. Wszystkie są odpowiednio zabezpieczone. Zachowując zasady ruchu drogowego bezpiecznie przejdziemy lub przejedziemy przez tory. Uwzględniając kursowanie linią Wrocław – Sobótka – Świdnica kilkudziesięciu pociągów na dobę, prosimy o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na terenach kolejowych – szczególnie na przejazdach i przejściach przez tory – apeluje Dariusz Kolubka, dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Linii Kolejowych spółki PKP PLK.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRaport ministerstwa zdrowia o COVID-19
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń