Strona główna Wydarzenia Świdnica Ostatnie pożegnanie, ostatni piękny gest

Ostatnie pożegnanie, ostatni piękny gest

0

Całe życie była zaangażowana w pomoc. Gdy odeszła niespodziewanie pod koniec lipca, bliscy poprosili, by nie przynosić kwiatów. W dniu ostatniego pożegnania wybitna świdnicka społeczniczka pomogła po raz ostatni. Dzięki decyzji rodziny żegnający Krystynę Lasek do puszki wrzucili ponad 2 tysiące złotych, które zostaną przeznaczone dla świdnickiego schroniska dla zwierząt.

Zasłużona pedagog szkolnictwa świdnickiego, współtwórczyni i wieloletnia prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która za sumienną pracę zawodową i społeczną wyróżniona została tytułem Zasłużonej dla Miasta Świdnicy, zmarła 25 lipca w wieku 74 lat. W Świdnicy została pożegnana podczas uroczystości w kaplicy na cmentarzu przy al. Brzozowej.

– Schroniskowa puszka na datki miała zaszczyt, dzięki naszej wolontariuszce Bogusi, pojawić się podczas uroczystego pożegnania Krystyny Lasek pod koniec lipca br. Z inicjatywy Bogusi, dzięki rodzinie zmarłej, zamiast kwiatów, wiązanek, poproszono o wsparcie datkiem naszego schroniska. Dziękujemy za tak szlachetny gest. Dzięki Państwa ofiarności udało się tego dnia zebrać 2205,70 zł na rzecz podopiecznych schroniska – poinformowała placówka z Pogodnej 3.

/red./

Poprzedni artykułDachowanie na trasie Wiry-Wirki
Następny artykułŚwidniczanki zaśpiewały na finał cyklu Muzyka Mi Leży [FOTO]