Strona główna Wydarzenia Żarów Nowoczesny sprzęt dla żarowskich szkół

Nowoczesny sprzęt dla żarowskich szkół

0
Drukarki 3D, mikrokontrolery z akcesoriami, stacje lutownicze, nowoczesne mikroskopy, roboty edukacyjne to tylko część sprzętu, z którego od 1 września korzystać będą uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Na zakup nowoczesnego wyposażenia gmina Żarów pozyskała ponad 300 tysięcy złotych z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

– „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Nowoczesny sprzęt już od nowego roku szkolnego będzie wyposażeniem pracowni tematycznych. Jest dedykowany do wszystkich grup wiekowych szkoły podstawowej. Dzięki niemu zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – mówi Aleksandra Walada-Czajka z Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Więcej na stronie UM Żarów

Poprzedni artykułŚwidnicki MOPS przyjmuje już wnioski o dodatek węglowy
Następny artykułBezmyślnych śmieciarzy nie brakuje. Waldemar Woźniak wciąż ma ręce pełne roboty [FOTO]