Strona główna Sport Siatkówka Nowe twarze w drużynie siatkarek Volley’a Świdnica

Nowe twarze w drużynie siatkarek Volley’a Świdnica

0

Mimo że do rozpoczęcia kolejnego sezonu na parkietach II ligi siatkarek pozostało jeszcze sporo czasu, to klub IgnerHome Volley Świdnica zaczyna okrywać karty przed najbliższą kampanią rozgrywkową. Nasz drugoligowiec rozpoczął treningi i przedstawił już kilka nowych zawodniczek, które wzmocnią biało-zielone szeregi.

Przed startem sezonu 2022/2023 dojdzie do sporych zmian w szeregach świdnickiego klubu. W kadrze naszej ekipy nie zabraknie jednak miejsca dla dobrze znanych twarzy, jak choćby środkowej i kapitan drużyny – Klaudii Kołodziejczak, atakującej Ewy Woźniak, czy libero Wiktorii Gałązki. Skład uzupełnią młode i utalentowane zawodniczki IgnerHome Volley Świdnica – Julia Krasoń (przyjmująca), Nina Jasiecka (atakująca) i Amelia Pieszczoch (przyjmująca).

Świdnicki klub przedstawił do tej pory już pięć nowych siatkarek, które mają wzmocnić nasze szeregi.

Klaudia Czerwik, zawodniczka Volley Wrocław dołącza do naszego zespołu na pozycji rozgrywającej. Klaudia rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką w zespole MKS-u MOS Płomień Sosnowiec. W następnych latach zawodniczka reprezentowała klub MKS Dąbrowa Górnicza, by następnie trafić na 4 lata do drużyny z Wrocławia, gdzie w sezonie 2018/2019 zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek. W latach 2017-2019 Klaudia Czerwik była reprezentantką kadry Polski w swojej kategorii wiekowej.

Także z drużyny Volley Wrocław do Świdnicy przenosi się Olimpia Łagodzka. Olimpia przygodę z siatkówką rozpoczęła w szczecińskim klubie UKS Bukowe. W sezonie 2017/2018 przeniosła się do klubu SMS Police. W tym samym sezonie zdobyła drugie miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Poprzednie dwa sezony Olimpia spędziła w Volley Wrocław, z którym awansowała do Finału Mistrzostw Polski Juniorek.

Kolejną siatkarką, którą zobaczymy w sezonie 2022/2023 w barwach świdnickiego Volley’a jest środkowa Kristina Krok. Swoją przygodę z siatkówką zaczynała w klubie UKS MOS Opole, następnie w rozgrywkach seniorskich reprezentowała Politechnikę Opole, Light System Opole, z którym to klubem wywalczyła awans do II ligi. Ostatni sezon popularna „Ruda” spędziła w zespole KS Volley Light System Chrząstowice.

W biało-zielonej koszulce zobaczymy także doświadczoną rozgrywającą – Katarzynę Kamińską. Kasia swoją przebogatą karierę zaczynała w zespole Salos Kielce, następnie broniła barw drużyn Lider Konstantynów Łódzki, MOS Wola Warszawa i ESPES Sparta Warszawa. Ostatni sezon spędziła w TK Kaunas (litewska ekstraklasa), gdzie zdobyła tytuł mistrzyni Litwy oraz mistrzyni Ligi Bałtyckiej (rozgrywki, w których biorą udział kluby z Litwy, Łotwy i Estonii). Niewątpliwie doświadczenie Kasi będzie sporym atutem w kreowaniu gry na boisku.

Gabriela Ziesche to z kolei nowa przyjmująca na sezon 2022/2023. Zawodniczka swoją przygodę z siatkówką rozpoczynała w Akademii Braci Lach, następnie reprezentowała barwy UKS-u Czwórka Piła, Enea PTPS Piła, a ostanie trzy sezony z powodzeniem broniła barw SPS-u Volley Piła.

/MDvR/

Poprzedni artykułBędzie bezpieczna droga do żłobka w Pszennie [FOTO]
Następny artykułKosztowna przejażdżka na hulajnodze