Strona główna Wydarzenia „Łączą nas góry”. Szykują wyprawę na najwyższy szczyt Karkonoszy

„Łączą nas góry”. Szykują wyprawę na najwyższy szczyt Karkonoszy

0

Już 14 sierpnia Fundacja Ładne Historie wraz z dziećmi z niepełnosprawnościami poruszającymi się na specjalistycznych wózkach, ich rodzinami i wolontariuszami, wybierze się na Śnieżkę!

Fundacja Ładne Historie ze Świdnicy już od czterech lat organizuje górskie wycieczki integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami – intelektualnymi i fizycznymi – oraz ich bliskich. Turystyka górska to szczególna forma rehabilitacji i rekreacji. Tylko w 2021 roku z programu „Łączą nas góry” skorzystały 74 osoby z niepełnosprawnościami wśród 127 wolontariuszy, pokonując wspólnie ponad 92 kilometry. W tegorocznym sezonie zaplanowanych jest 10 wycieczek, które dzięki projektowi Fundacji zyskają zupełnie nowy wymiar.

Wycieczka na Śnieżkę, organizowana w partnerstwie z firmą Aquapol ze Świebodzic i grupą biegową #Wawrzynteam została zorganizowana na prośbę rodziców, którzy biorą udział w wycieczkach organizowanych przez Fundację od kilku sezonów i poczuli gotowość, żeby sięgnąć po najwyższy szczyt Karkonoszy. Przed uczestnikami 10 km w jedną stronę i ponad 800 metrów przewyższenia. Dla osób poruszających się na wózkach to spełnienie górskich marzeń, dla wytrawnych piechurów i piechurek rozgrzewka przed czymś trudniejszym. Jeśli należysz do tej drugiej grupy i czujesz, że dasz radę, to zgłoś się na wolontariat!

W dalszym ciągu można się zgłaszać się na wolontariat, by pomóc w transporcie wózków na szczyt. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do grona wolontariuszek i wolontariuszy – zachęca Anna Gerus z Fundacji Ładne Historie.

Więcej informacji organizacyjnych można otrzymać zadając pytanie na adres [email protected].

/Ładne Historie, opr. mn/

Poprzedni artykułDługi sierpniowy weekend pośród parowozów. Muzeum Kolejnictwa szykuje moc atrakcji dla najmłodszych
Następny artykułPiłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica oficjalnie zaprezentowani! [FOTO/VIDEO]