Strona główna 112 Dwóch świdnickich „wysokościowców” ukończyło szkolenie śmigłowcowe

Dwóch świdnickich „wysokościowców” ukończyło szkolenie śmigłowcowe [FOTO/VIDEO]

0

Na terenie lotniska Warszawa-Babice, w bazie centralnej lotnictwa Policji odbyło się pięciodniowe szkolenie śmigłowcowe dla ratowników wysokościowych Państwowej Straży Pożarnej i pilotów policyjnych. Szkolenie zakończyło się egzaminem, który zaliczyło m.in. dwóch funkcjonariuszy świdnickiej komendy powiatowej PSP.

Szkolenie zorganizowane przez Komendę Główną oraz ośrodek szkolenia Państwowej Straży Pożarnej odbyło się w dniach od 1 do 5 sierpnia. W jego trakcie strażacy oraz policjanci poznawali m.in. technikę wykonywania czynności ratowniczych przy użyciu noszy na wciągarce, w tym ich przenoszenia na długiej linie ze zjazdem oraz wykorzystania systemu antyrotacji.

Pięciodniowe zajęcia zakończyły się egzaminem zrealizowanym w formie ćwiczebnych akcji ratowniczych. Po jego zaliczeniu trzech funkcjonariuszy uzyskało kwalifikacje ratowników śmigłowcowych KSRG operatorów, a jedenastu zdobyło kwalifikację ratowników śmigłowcowych KSRG. W gronie tym znaleźli się również świdniccy „wysokościowcy”.

W szkoleniu brało udział dwóch funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy – pozytywnie zaliczyli oni egzaminy. Funkcjonariusze uzyskali kwalifikacje: ratownika śmigłowcowego KSRG operatora, ratownika śmigłowcowego KSRG. Zdobyte kwalifikacje uprawniają do działań z użyciem technik linowych, noszy oraz do współpracy z pilotem statku powietrznego – informuje asp. Kamil Szerszeń ze świdnickiej komendy.

/KP PSP Świdnica, KG PSP, opr. mn/

Poprzedni artykułByły kleryk oskarża biskupa świdnickiego o molestowanie, duchowny stanowczo zaprzecza. Złożono zawiadomienie do prokuratury
Następny artykułZostawiła psa w samochodzie, musieli interweniować policjanci i pracownik schroniska [FOTO]