Strona główna Polityka Będzie protest przeciwko zapisom w podręczniku „Historia i teraźniejszość”

Będzie protest przeciwko zapisom w podręczniku „Historia i teraźniejszość”

0

Zdaniem tych ludzi, dzieci poczęte drogą InVitro są gorsze. Nie zasługują na miłość – pisze świdnicki radny Lech Bokszczanin i zachęca do udziału w spacerze po świdnickim Rynku, podczas którego ma zostać zamanifestowany sprzeciw wobec zapisom w podręczniku do nowego przedmiotu szkolnego „Historia i teraźniejszość”.

Zdjęcie archiwalne

Ministerstwo Edukacji i Nauki dopuściło do użytku szkolnego tylko jeden podręcznik dla tego przedmiotu. To „Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945-1979”, którego autorem jest prof. Wojciech Roszkowski. Ze strony środowiska naukowego pojawiły się zastrzeżenia dotyczące zawartości książki. Niektóre treści zawarte w podręczniku wzbudziły szczególne kontrowersje. Dotyczy to między innymi fragmentu dotyczącego płodności i planowania rodziny:

„Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju „produkcję”?”

Przeciwko temu zapisowi zaprotestowali już radni Platformy Obywatelskiej z klubu w Radzie Miejskiej Świdnicy. Teraz dołącza Lecha Bokszczanin z Nowoczesnej, który był inicjatorem wielu spacerów-protestów na świdnickim Rynku. Tym razem w utworzonym przez siebie wydarzeniu w mediach społecznościowych pisze:

„Kochani, dawno nas na rynku nie było…co? Trochę czasu minęło.
Niemniej nadal jesteśmy, jesteśmy i znowu musimy pokazać, co nam się nie podoba.
Zupełnie niedawno walczyliśmy w Świdnicy o program InVitro, dzięki któremu rodzą się nowe dzieciaczki w naszej społeczności. Rodzą się małe, piękne dzieci, które dają swoim rodzinom ogrom szczęścia. Rodzinom, które je bardzo kochają…
Niestety nie każdy tak to widzi.
Pamiętam jak podczas sesji, na której głosowaliśmy projekt uchwały o dofinansowaniu InVitro, radni z prawej strony byli przeciwko… Ich koledzy poszli dalej.
Poszli dalej w swej nienawiści i postanowili kolejny raz posortować Polaków…tym razem polskie dzieci.
Zdaniem tych ludzi, dzieci poczęte drogą InVitro są gorsze. Nie zasługują na miłość.
Od dawna słyszmy od polityków PiS, że jesteśmy gorszego sortu…ale to dotyczyło osób świadomych politycznie. Teraz natomiast, mamy do czynienia z sortowaniem noworodków. Paskudne to. Paskudne i obrzydliwe.
Czego się jednak spodziewać po ludziach, którzy klaszczą na hasło o „tęczowej zarazie”, albo po radnych, którzy oklaskują funkcjonariusza, który nazywa większość świdniczan „sojusznikami putina, albo pożytecznymi idiotami”…
Minister Czarnek zatwierdził podręcznik do nowego przedmiotu. Miał być HiT…a wyszedł niezły kit. Czego się jednak spodziewać po człowieku, który najprawdopodobniej jest fanatykiem.
Zastanawiałem się nad nową nazwą jego Ministerstwa…wyszło MEIN. Jak pierwsza część tytułu książki, którą napisał inny fan dzielenia ludzi na lepszych i gorszych. Hitler sortował ludzkości…Rząd PiS sortuje Polaków. Jaka różnica?
Myślę, że to jest dobry moment, żeby się znowu spotkać.
Możemy zrobić spacer…możemy się spotkać na rynku. Będę na Was czekał w poniedziałek o 16.00 na Rynku w Świdnicy. Formę uzgodnimy na miejscu. Zapraszam Was, wszystkich, którzy chcą realnie pokazać, że sortowanie Polaków jest niegodne…że jest sprawką nikczemników.
Jestem pewien, że spotkam tych, którzy protestują z nami od początku…ale zważywszy na zbliżające się wybory, zakładam, że będzie nas więcej.”

„Spacer” rozpocznie się 15 sierpnia o godzinie 16.00.

/red./

Poprzedni artykułFestiwal Dmuchańców w Jaworzynie Śląskiej przeniesiony
Następny artykułPolna Droga przetestowana przez „rajdowców” i chuliganów