Strona główna Artykuł sponsorowany Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce i medycynie estetycznej

Zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetyce i medycynie estetycznej

0

Zabiegi estetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego nieustannie zyskują na popularności. Nic dziwnego – wypełnianie skóry kwasem hialuronowym jest bezpieczne, mało inwazyjne i pozwala uzyskać znakomite efekty. Sprawdź, jak wygląda zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej!

Chyba każdy z nas słyszał o kosmetykach z kwasem hialuronowym. Składnik ten bardzo często możemy znaleźć m.in. w kremach nawilżających, ale nie tylko. Kwas hialuronowy jest także wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z artykułem.

Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym naturalnie występującym w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Największe ilości tej substancji występują w skórze, ciele szklistym oka oraz mazi stawowej. Ogromną zaletą kwasu hialuronowego jest zdolność do wiązania cząsteczek wody w organizmie. Kwas ten przywraca naszej skórze optymalny poziom nawilżenia, dlatego jest bardzo częstym składnikiem kremów nawilżających. Oprócz tego jest szeroko wykorzystywany w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Aktualnie kwas hialuronowy jest pozyskiwany przy pomocy metod biotechnologicznych z wykorzystaniem hodowli bakteryjnych.

Kwas hialuronowy w kosmetyce
W kosmetyce kwas hialuronowy wykorzystuje się jako składnik kremów, balsamów, maseczek i serów nawilżających. W sklepach można też kupić kwas hialuronowy w formie proszku lub roztworu wodnego. Roztwór kwasu hialuronowego możemy nakładać bezpośrednio na skórę lub dodawać go do innych kosmetyków. Do właściwości kwasu hialuronowego w kosmetykach możemy zaliczyć przede wszystkim nawilżenie, wygładzenie i zwiększenie napięcia skóry.

Zabiegi estetyczne z zastosowaniem kwasu hialuronowego
W ostatnim czasie coraz częściej możemy zauważyć, że kwas hialuronowy stosuje się w wielu zabiegach medycyny estetycznej – https://klinikamedikos.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/. Wypełnianie kwasem hialuronowym to bezpieczny, a zarazem skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry i opóźnienie procesu starzenia się. Warto wiedzieć, że efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego nie są stałe. Wraz z upływem czasu nasz organizm pozbywa się dostarczonej substancji, dlatego zabiegi należy powtarzać co kilkanaście miesięcy. Do najczęściej wykonywanych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zaliczamy:

  • Powiększanie ust;
  • Korektę nosa;
  • Wypełnianie zmarszczek;
  • Powiększanie biustu;
  • Modelowanie twarzy (m.in. żuchwa, policzki).

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNowy obrońca w IgnerHome Polonii-Stali Świdnica
Następny artykułCały czas jest w grze o obronę tytułu mistrza Polski! [FOTO]