Strona główna Wydarzenia Świdnica Zapadlisko na Głowackiego. Rozpoczęto prace naprawcze

Zapadlisko na Głowackiego. Rozpoczęto prace naprawcze [FOTO]

0

Służby miejskie przystąpiły w piątek do usuwania zapadliska w jezdni na ulicy Bartosza Głowackiego, niedaleko skrzyżowania z ulicą Świerkową.

fot. Janusz Waligóra/UG Świdnica

We wtorek o godzinie 14.05 przyjęliśmy zgłoszenie dotyczącą zapadliska. Na miejsce udał się nasz patrol, który przy użyciu naszego sprzętu zabezpieczył to miejsce. Od razu skierowaliśmy też zawiadomienie do zarządcy drogi, w tym przypadku do Urzędu Miejskiego. Wygląda to dosyć poważnie, jednak do zapadnięcia doszło przed wysepką dla pieszych, na podwójnej ciągłej, dokładnie na środku jezdni, a nie na pasie ruchu – mówił Edward Świątkowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy. – Uszkodzone jest przyłącze kanalizacji deszczowej. Po jego naprawie ubytek w jezdni zostanie uzupełniony – wyjaśniała z kolei Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

W piątek rozpoczęto usuwanie zapadliska. – Od wczesnych godzin porannych zarządca drogi prowadzi prace remontowe związane z zapadliskiem, powstałym w wyniku uszkodzonego przyłącza kanalizacji deszczowej. Ulica Głowackiego na obu odcinkach drogi jest przejezdna – informuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

/mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułDla kogo kamper jest lepszy niż przyczepa?