Strona główna Sport Moto Wskakują na pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej!

Wskakują na pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej! [FOTO]

0


W ostatni weekend odbyła się trzecia runda Rally Masters. Organizator stanął na wysokości zadania i przygotował po raz kolejny topowe trasy z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, tym razem znane z Rajdu Karkonoskiego. Świetnie wypadła nasza załoga Patryk Jarzyna i Kinga Dziadkowiec-Michoń wspierana medialnie przez portal Swdnica24.pl!

Kręte, wymagające odcinki w okolicach miejscowości Wleń powitały nas nieprzewidywalną pogodą, która jak się okazało była oponiarską loterią. My wraz Kingą Dziadkowiec-Michoń od początku postawiliśmy na oponę typu slick. Niestety przed samym startem do odcinka SS1 spadł deszcz i zaliczyliśmy groźny moment z którego udało nam się wyratować. Na drugą pętlę wyjechaliśmy już na oponach deszczowych i to był dobry wybór, ale jak się okazało tylko na odcinek SS3, gdzie wygraliśmy go w klasyfikacji generalnej. Następne próby zaczęły przesychać i rajd dokończyliśmy na slicku, wygrywając przy tym cały rajd w klasyfikacji generalnej imprezy oraz w swojej klasie SK2! Tym samym wskakujemy ze wstępnych obliczeń na fotel liderów po trzech rundach Rally Masters, gdzie cztery załogi w klasie SK2 są w pierwszej dwójce! Do końca pozostały jeszcze dwie rundy, jest ciasno i będzie się jeszcze działo… – relacjonuje Patryk Jarzyna.

W końcu możemy powiedzieć, że nasze Renault Clio jest przygotowane TOP. To zasługa Pawła Sztuki, któremu przez prawie rok udało się wyeliminować wszelkie nieprawidłowości w naszym aucie przeoczone przez wcześniejszych fachowców/inżynierów… To był trudny okres dla nas i chcemy o tym zapomnieć. Nasze Clio odkąd jest w Pawła rękach dojeżdża zawsze do mety, a od dziś można śmiało powiedzieć, że mimo seryjnego silnika możemy wygrywać rajdy! Pozostaje teraz dużo jeździć i wczuć się w auto jak za dawnych lat. Podziękowania dla sponsorów bez których starty nie byłyby możliwe! – dodaje świdnicki kierowca rajdowy.

/MDvR/

Poprzedni artykułZgubiono ukraińskie karty niepełnosprawnych [Aktualizacja]
Następny artykułW środę rozegramy kolejny sparing z ligowym rywalem