Strona główna Wydarzenia Świdnica Uwaga kierowcy na ul. Zachodniej w Świdnicy!

Uwaga kierowcy na ul. Zachodniej w Świdnicy!

0

Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, którzy będą jechali ulicą Zachodnią w Świdnicy. Na jednokierunkowej ulicy powstała spora, bardzo głęboka dziura. Na razie – jak informuje czytelnik – jest zabezpieczona tylko pachołkiem.

W czwartek informowaliśmy o niezabezpieczonym włazie do studzienki technicznej na chodniku przy ul. Zamenhofa. Urząd miejski odpowiedział, że ten teren jest w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i tam została skierowana informacja o konieczności wykonania naprawy.

„Jak się okazuje, to nie jest jedyna głęboka i niebezpieczna dziura na terenie Świdnicy. Kolejna powstała w drodze gminnej, na ul. Zachodniej. Wąska, jednokierunkowa jezdnia, a pośrodku niej poszerzające się pęknięcie. Pod cienką warstwą asfaltu pustka, nicość. Każdego dnia może dojść tu do poważnego wypadku. Na sąsiedniej ul.Lompy właśnie w taki sposób nastąpiło kiedyś zapadnięcie fragmentu ulicy. Czy postawienie pachołka załatwia sprawę? To już drugi dzień jak nic się nie dzieje. Czyżby służby drogowe w Świdnicy rozpoczęły wakacje? Chyba, że są inne priorytety. Oj nie jest bezpiecznie w Świdnicy.” – opisuje Krzysztof Szpilka.

Pytania o termin naprawy skierowaliśmy do świdnickiego magistratu.

4 lipca Mateusz Jadach z Urzędu Miejskiego w Świdnicy poinformował, że 1 lipca ubytek w jezdni naprawili pracownicy ŚPWiK.

/red./
Zdjęcia udostępnione na portalu społecznościowym przez Krzysztofa Szpilkę

Poprzedni artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach
Następny artykułUpalny i burzowy piątek. Podwójne pogodowe ostrzeżenie II stopnia w regionie