Strona główna Artykuł sponsorowany Ubezpieczenie domu i mieszkania – co warto wiedzieć

Ubezpieczenie domu i mieszkania – co warto wiedzieć

0

Zakup mieszkania może być przyjemny dla wielu z nas, ponieważ wiąże się z urządzaniem nowego wnętrza – naszego wymarzonego miejsca na ziemi. W nowym domu chcemy się czuć dobrze i komfortowo, dlatego często przeznaczamy niemałe środki, aby kupić piękne meble, czy nowoczesny sprzęt kuchenny. Dbamy o to, aby wyposażenie mieszkania spełniło nasze oczekiwania. Ale czy na pewno pamiętamy, żeby odpowiednio zabezpieczyć to, co jest dla nas ważne? W domu mogą się przecież zdarzyć różne sytuacje losowe, takie jak usterka sprzętu, czy wyciek wody w łazience. Aby uniknąć ryzykownych sytuacji, warto pamiętać o ubezpieczeniu. Jak wybrać odpowiednią ofertę, aby otrzymać optymalną ochronę domu? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Ubezpieczenie nieruchomości  – na czym polega
Polisa mieszkaniowa to dokument, który potwierdza zawarcie umowy ubezpieczenia między klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym. W zamian za przekazywaną składkę, ubezpieczyciel zapewnia ochronę nieruchomości na wypadek wielu zdarzeń losowych, takich jak np. włamanie, kradzież czy awaria. Katalog ryzyk, czyli sytuacji, które są objęte ochroną, może być różny w zależności od ubezpieczyciela i oferty. Dodajmy także, że ubezpieczenie domu czy mieszkania chroni je w ustalonym czasie, a wysokość składki zależy od wybranego wariantu ochrony. Dlatego pamiętajmy, żeby przed zakupem ubezpieczenia, zapoznać się z warunkami ochrony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Ten ważny dokument opisuje także te sytuacje, tzw. wyłączenia, w których nie będziemy mogli liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Co obejmuje polisa mieszkaniowa
Z polisą ubezpieczeniową możemy chronić prawie wszystko, co znajduje się w domu, np.  meble, okna, drzwi czy parkiet, a nawet odzież, książki czy sprzęt elektroniczny. Lista zdarzeń losowych, od których może chronić polisa mieszkaniowa obejmuje m.in.: zalanie, pożar, gradobicie, przepięcie czy pękania spowodowane mrozem. Od wybranego wariantu ubezpieczenia zależy to, jak szeroka jest ochrona nieruchomości. Pamiętajmy też, że za dopłatą dodatkowej składki, mamy możliwość rozszerzenia standardowej ochrony o dodatkowe ubezpieczenia. Wśród przydatnych rozszerzeń można wymienić włamanie z kradzieżą, assistance, oc w życiu prywatnym. To od nas i naszych potrzeb tak naprawdę zależy, jak szeroki zakres ochrony mieszkania wybierzemy.

Połącz ubezpieczenie mieszkania z urządzeniami smart home
Być może nie wszyscy wiedzą, że swój dom można jeszcze bardziej chronić korzystając z nowoczesnych technologii. Przykładem jest Program PKO Inteligentny dom, który zapewnia unikalną możliwość połączenia ubezpieczenia z rozwiązaniami smart home. Dzięki takiemu połączeniu, można zdalnie monitorować bezpieczeństwo w domu. W razie awarii czy usterki związanej z wyciekiem wody, czadem, dymem, a nawet włamaniem, inteligentne czujniki przekażą sygnał na telefon. To nie wszystko! W tym samym czasie Centrum Alarmowe ubezpieczyciela skontaktuje się, aby zaoferować pomoc. To pierwsze tak innowacyjne połączenie ubezpieczenia nieruchomości z technologią smart home w Polsce. Oferta ubezpieczenia nieruchomości, dostępna w PKO Banku Polskim, zapewnia także 40 proc. zniżkę na wybrane urządzenia inteligentne urządzenia od FIBARO.  Warto poznać bliżej tę ciekawą propozycję ochrony.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia