Strona główna Sport Inne Tomasz Rudnik sięgnął w Poznaniu po srebro

Tomasz Rudnik sięgnął w Poznaniu po srebro

0
W sobotnich startach JBL Triathlon Poznań na dystansie 58,175 km wzięło udział ponad 500 zawodników. W powietrzu było czuć niesamowitą atmosferę sportowej rywalizacji, która napędzała startujących! Wśród nich wyróżnił się żarowianin Tomasz Rudnik, który zdobył srebrny medal w kategorii mężczyzn 40-49!
 

JBL Triathlon Poznań rozpoczął się na całego mimo przeciwności losu! W Jeziorze Maltańskim w Poznaniu jakość wody wykluczyła możliwość przeprowadzenia etapu pływackiego, przez co zawody odbyły się w formie duathlonu. Mimo to zawodnicy licznie zgromadzili się w stolicy Wielkopolski, by dać z siebie jak najwięcej.

 

O godzinie 11.00 rozpoczęły się zmagania na dystansie potocznie zwanym „ćwiartką”. W wyniku zmiany formuły trasa składała się z dwóch etapów biegowych mających 2,625 km oraz 10,55 km przedzielonych etapem kolarskim o długości 45 km. Zawody w formie duathlonu nie powstrzymały Tomasza Rudnika w zdobyciu srebrnego medalu! Zawodnik reprezentujący Becomeone zakończył zmagania z wynikiem 2:03:36.

 

JBL Triathlon Poznań to ostatnia impreza z cyklu CIECH Tri Tour, do którego należy również JBL Triathlon Sieraków oraz Marbruk Triathlon Charzykowy. W tym roku głównym sponsorem zawodów po raz kolejny jest marka JBL, która ściśle związana jest ze sportem. Wydarzenie ponownie objął Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Poznania, które jest współorganizatorem zawodów. Sponsorem głównym jest firma CIECH, która w szerokim zakresie wspiera organizację eventu.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułNa terenie Świdnicy powstanie nowy przystanek kolejowy. Ruszyła budowa [FOTO]
Następny artykułSzachowe święto w Burkatowie [FOTO]