Strona główna Wydarzenia Świdnica Szczegóły dotyczące pogrzebu Krystyny Lasek. Wystawiono księgę kondolencyjną

Szczegóły dotyczące pogrzebu Krystyny Lasek. Wystawiono księgę kondolencyjną

0

W czwartek, 28 lipca o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Brzozowej odbędzie się uroczystość pożegnania Krystyny Lasek – działaczki społecznej, wieloletniej dyrektor Zespołu Szkół Medycznych w Świdnicy, współtwórczyni i wieloletniej prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pomysłodawczyni utworzenia Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia, Zasłużonej dla Świdnicy.

Po uroczystości na świdnickim cmentarzu trumna przewieziona zostanie do Jeleniej Góry na ceremonię kremacji. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę o godz. 15.00 w Pieńsku koło Zgorzelca w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu. Także w tej miejscowości spocznie urna z prochami.

Dla osób chcących uczestniczyć w uroczystości Urząd Miejski przygotuje autokar MPK. Zostanie on podstawiony o godz. 11.30 pod Urzędem Miejskim w Świdnicy ul. Armii Krajowej 49. Na wyjazd autobusem obowiązują zapisy, które prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku pod numerem telefonu: 606 897 327.

Od dzisiaj, od godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej wystawiona jest księga kondolencyjna, do której można wpisać wspomnienia o zmarłej. Księga będzie wyłożona do przyszłego piątku, 5 sierpnia do godz. 17.00.

/mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach
Następny artykułIle stories dziennie nagrywać, by zwiększyć zasięgi?