Strona główna 112 Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista jechał 121 km/h

Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista jechał 121 km/h

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w czwartek kolejnych kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. – Niezależnie od tego czym się poruszamy, przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z tym, że stracimy prawo jazdy na 3 miesiące – przypominają mundurowi.

7 lipca na terenie gminy Żarów około godziny 16.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Ford. 54-latka w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, poruszała się z prędkością 92 km/h, czyli aż o 52 km/h przekroczyła dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Kilka godzin później na terenie Świdnicy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch amatorów szybkiej jazdy. – Kilka minut przed godziną 20.00 mundurowi zatrzymali kierowcę, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 21-latek kierując pojazdem marki Audi poruszał się z prędkością 121km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h . Czyli limit przekroczył o 71 km/h. Po godzinie 20.00 policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który nie respektował przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. 25-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Seat poruszał się z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym oznacza to, że przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h – przywołuje Ząbek.

Za tak znaczne przekroczenie prędkości na 54-latkę oraz 21-latka nałożono wysokie mandaty, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. 25-latek odmówił przyjęcia mandatu karnego, wobec mężczyzny zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym kierującym zatrzymano prawo jazdy – wylicza rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułOd piłkarskiego turnieju po koncerty. Charytatywne granie dla Jagódki [FOTO]