Strona główna 112 Pożar domu w Tąpadłach

Pożar domu w Tąpadłach

0

9 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej w Tąpadłach. W nocy 14 lipca zapalił się budynek mieszkalny.

Jak podają strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy, pożar wybuchł przed północą 14 lipca. Ogień objął dach i znaczną część budynku, na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Zawiadomienie o pożarze otrzymaliśmy o 23.41. Po przyjeździe na miejsce okazało się, ze płonie dach, ogień zajął także piętro i klatką schodową przedostał się na parter. Lokatorka zdążyła się ewakuować – mówi asp. Paweł Szydłowski. Strażacy ratowali także dom stojący bardzo blisko obok drugi dom. Udało się nie tylko uchronić budynek przed pożarem, ale także ocalić przed zniszczeniem od wysokiej temperatury panele fotowoltaiczne na dachu.

W akcji uczestniczyło 6 zastępów PSP, 2 OSP KRSG, 1 OSP oraz policja i zespół ratownictwa medycznego. Akcja trwała do godzin porannych.

/opr. red./
fot. asp. Kamil Szerszeń i mieszkańcy Tąpadeł

Poprzedni artykułNajnowszy raport o COVID-19
Następny artykułKosztowne parkowanie na kopercie, „śpioch” na skwerze i nietrzeźwy, który zajechał pod bar. Interwencje straży miejskiej