Strona główna Sport Jeździectwo Powalczą o medale mistrzostw Starego Kontynentu

Powalczą o medale mistrzostw Starego Kontynentu

0

W pierwszym tygodniu sierpnia (03-07.08) na hipodromie w Morawie rozpocznie się rywalizacja o medale jeździeckich mistrzostw Europy w kategorii kuców.

Mistrzostwa Europy Kuców w Strzegomiu odbędą się po raz trzeci. – Rozegranie zawodów rangi mistrzowskiej jednocześnie w trzech dyscyplinach sportowych to spore wyzwanie organizacyjne, ale dla fanów jeździectwa śledzenie zmagań dresażystów, wkkwistów i skoczków w jednym miejscu i czasie, to będzie wyjątkowe wydarzenie – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

 

Na morawskich arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat na kucach, czyli koniach o wzroście do 149 cm. W zawodach wystartuje około 150 młodych jeźdźców i amazonek. Ostateczną listę zawodników poznamy 29 lipca. Zawody startują 3 sierpnia i będą rozgrywane przez pięć dni. Poprzedzi je uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której zaprezentują się wszystkie teamy narodowe. Na początek wystąpią zawodnicy w dyscyplinie ujeżdżenia, a pierwszych medalistów poznamy już w czwartek 4 sierpnia.

 

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułNa czym polega automatyzacja e-commerce
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]