Strona główna Sport Inne Mistrzowskie podium ponownie dla Magdaleny Halickiej

Mistrzowskie podium ponownie dla Magdaleny Halickiej

0

Podczas rozegranych w dniach 14-17 lipca na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych dla seniorów i juniorów, duży sukces odniosła mieszkanka Świdnicy – Magdalena Halicka, która od wielu lat reprezentuje barwy Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej.

Magdalena Halicka wywalczyła w grupie juniorów kobiet trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza Polski w klasie S3A (modele rakiet z opadaniem na spadochronie) oraz drugą lokatę i tytuł wicemistrza Polski w klasie S6A (modele rakiet z opadaniem na wstędze). Niestety swoje sukcesy zawodniczka AZW okupiła tsratą wszystkich swoich modeli, które niesione wiatrem przekraczającym często prędkość 6 m/sek. lądowały daleko poza terenem lotniska – w zabudowaniach Leszna, co uniemożliwiało ich odzyskanie.

W mistrzostwach wystartował również świdniczanin Franciszek Halicki będący jeszcze juniorem młodszym, który w ogólnej klasyfikacji klasy S6A zajął szóste miejsce wśród 22 zawodników, a w klasie S3A był ósmy. Startującego w klasie S3A Franciszka Halickiego dopadł niesamowity pech, gdyż w drugiej kolejce lotów w jego modelu nie otworzył się spadochron, co skutkowało niezaliczeniem próby. Pomimo tego zajął on wysoką ósmą pozycję, gdyż jako jeden z pięciu zawodników z całej stawki uzyskał on maksymalny czas (300 sek.) w pozostałych dwóch lotach.