Strona główna Polityka Michał Dworczyk pożegnał się z funkcją pełnomocnika PiS w regionie. Na pamiątkę otrzymał...

Michał Dworczyk pożegnał się z funkcją pełnomocnika PiS w regionie. Na pamiątkę otrzymał buławę hetmańską

0

Szef kancelarii premiera oraz poseł ziemi wałbrzyskiej Michał Dworczyk przestał być pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w regionie wałbrzyskim. W pożegnalnym spotkaniu zorganizowanym w Strzelcach w gminie Marcinowice wzięli udział samorządowcy, członkowie oraz sympatycy PiS.

Michał Dworczyk otrzymał od działaczy PiS buławę hetmańską (mat. Telewizja Dami Wałbrzych)

Pod koniec czerwca komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zmienił strukturę partii i w miejscu dotychczasowych 41 okręgów stworzył 94, które swoim zasięgiem terytorialnym odpowiadają okręgom wyborczym do Senatu. Na czele każdego z okręgu stać będzie pełnomocnik regionalny. Powołano również 16 tzw. opiekunów województw, którzy będą nadzorować przebieg zmian strukturalnych w PiS.

Decyzja partyjnych władz oznaczała również podział dotychczasowego okręgu wałbrzyskiego, którym od trzech lat kierował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poseł Michał Dworczyk, na dwie części. W ramach nowego podziału pełnomocnikiem regionalnym dla okręgu świdnicko-wałbrzyskiego został były poseł PiS, a obecnie doradca marszałek Sejmu Maciej Badora, a dla okręgu obejmującego powiaty dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki – poseł Marcin Gwóźdź. Dworczyk, zaliczany przez media ogólnopolskie do grona wieloletnich „baronów” partyjnych, nie tylko stracił funkcję pełnomocnika regionalnego, ale również nie został „opiekunem” województwa dolnośląskiego. Rolę tę powierzono pochodzącej z Jawora marszałek Sejmu, Elżbiecie Witek.

W ubiegłym tygodniu zorganizowane zostało pożegnalne spotkanie, w którym wzięli udział parlamentarzyści, lokalni samorządowcy oraz członkowie i zwolennicy PiS. Szacuje się, że wzięło w nim udział ponad sto osób. – Zakończył się trzyletni etap, gdy byłem odpowiedzialny za subregion wałbrzyski, jeśli chodzi o struktury PiS. Zostaną po tym na pewno wspomnienia, szereg przyjaźni, natomiast nadal jestem posłem ziemi wałbrzyskiej, kłodzkiej, dzierżoniowskiej, świdnickiej i ząbkowickiej. Cieszę się, że przyszło mi współpracować z tak wspaniałymi ludźmi, że udało nam się wspólnie – z działaczami PiS i dziesiątkami samorządowców – zrealizować wiele projektów, które zawsze miały jeden cel: poprawa jakości życia mieszkańców i rozwój subregionu wałbrzyskiego – mówił Michał Dworczyk w rozmowie z Telewizją Dami Wałbrzych.

/TV Dami Wałbrzych, Gazeta Wyborcza, opr. mn/

Poprzedni artykułJuż w piątek rozpocznie się XXIII Festiwal Bachowski. Pierwszy dzień bez koncertu w Świdnicy [AKTUALNY PROGRAM]
Następny artykułUpał nie odpuszcza. Jaka prognoza na najbliższe dni?