Strona główna Kultura Dodatkowa pula biletów na koncerty XXIII Festiwalu Bachowskiego. Święto muzyki klasycznej rozpocznie...

Dodatkowa pula biletów na koncerty XXIII Festiwalu Bachowskiego. Święto muzyki klasycznej rozpocznie się już w piątek!

0

Słynne dzieła muzyki klasycznej, wirtuozi instrumentów i znakomici śpiewacy. Świdnica i inne dolnośląskie miejscowości znów staną się sceną dla licznych muzycznych wydarzeń – organizowanych w ramach XXIII Festiwalu Bachowskiego. Oprócz koncertów w kościołach i innych zabytkach sakralnych nie zabraknie także występów, pikników i spektakli w ciekawych niecodziennych artystycznych przestrzeniach. Na wiele wydarzeń wstęp jest wolny. W środę, 22 lipca o godz. 9.00 pojawi się też dodatkowa pula wejściówek na koncerty w Kościele Pokoju oraz w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

Festiwal Bachowski w 2021 roku

Szanowni Państwo! Dobra wiadomość – w środę o godz. 9.00 pojawi się dodatkowa pula wejściówek na koncerty 24 i 30 lipca w Kościele Pokoju oraz 25 lipca w katedrze św. Stanisława i św. Wacława. Zapraszamy! https://bilety.sok.com.pl/ informują organizatorzy na facebooku Festiwalu Bachowskiego.

Święto muzyki klasycznej rozpocznie się już w piątek, 22 lipca. Muzyka klasyczna będzie rozbrzmiewać w Świdnicy i innych dolnośląskich miejscowościach do 31 lipca. Tegoroczny 23. już Festiwal Bachowski – tym razem odbędzie się pod hasłem „Tylko rzeczy sporne dają szanse”.

Hasło „Tylko rzeczy sporne dają szanse” zostało wybrane, by zwrócić uwagę, że jedynie to, co niekonwencjonalne i budzące szczere emocje obiecuje stały rozwój. Dzięki konsekwencji w dążeniu do piękna, spotkania, innowacyjności, otwartości i wrażliwości Festiwal Bachowski stał się jednym z największych i najoryginalniejszych wydarzeń tego rodzaju w naszej części Europy. Festiwal Bachowski Świdnica to zjawisko wyjątkowe na mapie polskiego życia muzycznego. Łączy wielopokoleniową publiczność o różnym koncertowym stażu, miasto z jego okolicami, młodych muzyków zaczynających swoją karierę z dojrzałymi, cenionymi artystami. Wychodząc z koncertami w region dociera do najmniejszych, a zupełnie niezwykłych, zabytkowych kościołów we wsiach położonych poza utartymi turystycznymi trasami. Tam znajduje też nowych odbiorców, którzy po raz pierwszy mogą „u siebie” posłuchać wykonywanej na żywo muzyki klasycznej – zapowiadają.

Każdego roku na festiwal zapraszani są najlepsi muzycy i zespoły specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej. W tym roku artyści wykonają około 20 koncertów w Świdnicy i innych dolnośląskich miejscowościach – w tym w Żarowie, Bagieńcu, Pożarzysku, Walimiu, Sobótce, Olszyńcu, Łagiewnikach i Piławie Górnej. Muzyczne i artystyczne wydarzenia odbędą się w kościołach, zabytkach sakralnych, pałacach, a także innych nieoczywistych, ciekawych przestrzeniach – jak chociażby dworzec kolejowy, fabryka czy winnica. Nie zabraknie także pikników romantycznych i sielankowych „Śniadań na trawie”. Jedną z nowości będzie natomiast spektakl z dziełami Mendelssohna „Naturzyści” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego i w wykonaniu śpiewaków Capelli Cracoviensis w świdnickim parku Sikorskiego.

Jak wyjaśnia organizator festiwalu – wejściówki obowiązują na wieczorne koncerty w Kościele Pokoju i w katedrze. Płatny (50 zł) był koncert w ŚFUP-ie. Na pozostałe wydarzenia festiwalowe wstęp jest zupełnie wolny.

Program XXIII Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy

AKTUALNY SZCZEGÓŁOWY PROGRAM tegorocznego Festiwalu Bachowskiego można pobrać ze strony www.bach.pl [ZAKŁADKA PROGRAM]. Więcej o konkretnych wydarzeniach można przeczytaj na facebooku Festiwalu Bachowskiego.

Poprzedni artykułEkodotacja dla przedsiębiorców. Możesz uzyskać nawet 70 tys. zł
Następny artykułPilnie potrzebny dom dla czterech sióstr