Strona główna Polityka Dawny radny Lewicy wraca do rady powiatu

Dawny radny Lewicy wraca do rady powiatu

0

Ryszard Kuc, w przeszłości wieloletni radny powiatowy, raz jeszcze obejmie mandat radnego Rady Powiatu Świdnickiego. W składzie rady zajmie on miejsce Krystiana Wereckiego, który pod koniec czerwca zrzekł się mandatu, aby następnie objąć stanowisko wiceprezydenta Świdnicy.

Ryszard Kuc sprawował wcześniej mandat radnego powiatowego w kadencjach 1998/2002, 2002/2006, 2006/2010, 2010/2014 oraz 2014/2018. Podczas ostatniej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, a także zasiadał w komisjach ochrony zdrowia oraz budżetu i finansów. W ostatnich wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku Kuc ponownie kandydował do Rady Powiatu Świdnickiego. Startując z listy wyborczej KKW SLD Lewica Razem zdobył wówczas 714 głosów, jednak nie uzyskał mandatu radnego.

Pod koniec czerwca 2022 roku mandatu radnego powiatowego zrzekł się Krystian Werecki, który 1 lipca objął stanowisko zastępcy prezydenta Świdnicy. Zgodnie z kodeksem wyborczym, w przypadku wygaszenia mandatu radnego komisarz wyborczy postanawia o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. W tym przypadku taką osobą jest Ryszard Kuc. 15 lipca postanowienie w sprawie obsadzenia przez niego mandatu radnego wydał Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu.

Ryszard Kuc jest obecnie członkiem rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułSytuacja epidemiologiczna w powiecie, kraju i województwie
Następny artykułNadciągają upały. Termometry wskażą nawet 34 stopnie