Strona główna 112 W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Wyniki policyjnej kontroli

W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Wyniki policyjnej kontroli

0

Świdniccy policjanci przeprowadzili we wtorek, 7 czerwca na terenie powiatu działania mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na odnoszenie poważnych obrażeń w zdarzeniach drogowych. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 70 wykroczeń dotyczących nieprawidłowego zachowania się kierujących w stosunku do pieszych – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

fot. KPP w Świdnicy

Działania były przeprowadzane przez policję na terenie całej Polski. – Na terenie powiatu świdnickiego funkcjonariusze ujawnili 70 wykroczeń dotyczących nieprawidłowego zachowania się kierujących w stosunku do pieszych. 32 z przewinień popełnionych przez zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego dotyczyło przekroczeń przez kierujących dozwolonej prędkości w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Kolejnych 14 dotyczyło wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim – wylicza rzeczniczka policji w Świdnicy.

– Policjanci podczas akcji nadzorowali oczywiście także prawidłowość poruszania się samych niechronionych uczestników ruchu drogowego po ulicach naszego miasta i powiatu oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych oraz stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 2 wykroczenia – dodaje Magdalena Ząbek.

Warto pamiętać, ze wysokość mandatów za wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców wobec pieszych, jak i przez pieszych, zostały podniesione. Najwięcej – 2 tysiące złotych – pieszy zapłaci za przejście przez torowisko-gdy zapory lub półzapory są opuszczone.

/red./

Poprzedni artykułDonald Tusk składa deklarację w sprawie kandydata na prezydenta Świdnicy
Następny artykułDrugie podejście do turnieju plażówki [FOTO]