Strona główna Wydarzenia Świdnica Ruszają kolejne warsztaty na świdnickim skateparku

Ruszają kolejne warsztaty na świdnickim skateparku

0

Fundacja Ładne Historie rozpoczęła drugi sezon sportowych warsztatów dla dzieci i młodzieży na świdnickim skateparku

Akcja pod nazwą SKATEPARK’22 rozpoczęła się 2 czerwca i  obejmuje cykl 25 otwartych sportowych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w każdy wtorek i czwartek aż do końca sierpnia w godz. 16:30-19:30. Co tydzień młodzież świdnicka będzie miała szansę spotkać się z pasjonatami takich dyscyplin jak skateboarding, rolkarstwo, hulajnoga, wrotkarstwo, jazda na rowerze oraz street art.

Aktualne informacje o zapisach są na bieżąco publikowane na profilu Lata na podwórku: https://www.facebook.com/latonapodworku

Naszym głównym celem w ramach tej inicjatywy jest dotarcie do mieszkańców Świdnicy w wieku 5-18 lat, w tym osób, z którymi mieliśmy okazję spotkać się na skateparku w ubiegłym roku oraz poszerzenie tego grona o kolejnych miłośników sportowych wyzwań – mówi koordynatorka akcji Kalina Żaczek. Zależy nam, aby ponownie na terenie świdnickiego skateparku spotkali się pasjonaci oraz adepci sportów i wspólnie aktywnie spędzili czas, mieli możliwość doskonalenia umiejętności w poszczególnych dyscyplinach i budowali społeczność, która czuje się w tym miejscu jak u siebie.

W tym roku będzie jeszcze intensywniej – spotykamy się aż dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki popołudniami na warsztatach z instruktorami/kami, którzy podzielą się swoją pasją i umiejętnościami dostosowując zajęcia do poziomu grupy. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników/czek na zajęciach obowiązuje ograniczona liczba miejsc. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Każdorazowo na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy udostępniany w wydarzeniu na profilu Lata na podwórku.

Już podczas otwarcia sezonu nie zabrakło pasjonatów jazdy na hulajnodze, którzy pod okiem mistrza Polski Bartosza Oskroby oraz Michała Bryniarskiego instruktora obozów ScootCamp! doskonalili swoje umiejętności. Wydarzenie otworzył Adam Szulc ze SkateAcademy prezentując, co potrafi robić na deskorolce, ekipa Decathlon Szczawno-Zdrój umożliwiła chętnym testowanie sprzętu, drużyna Electrolux Świdnica rozdała cały zapas popcornu, o kreatywne aktywności zadbała Natalia Jerzak, a policjanci z Komendy Powiatowej Policji ze Świdnicy mieli pełne ręce roboty przy znakowaniu rowerów.

W tym tygodniu dzieci i młodzież mają szansę spróbować swoich sił podczas zajęć skateboardingu oraz warsztatów jazdy na rolkach:

7 czerwca, wtorek,  SKATEPARK ’22 – wskakujemy na deski #1, czyli wielki powrót nauki jazdy na deskorolkach z instruktorami SkateAcademy; ZAPISY: https://forms.gle/hoxfRtcj7uARZjWE9

9 czerwca, czwartek, SKATEPARK ’22 – odpalamy rolki #1, warsztaty rolkarskie z Piotrowski Michał -GIGI – Instruktor jazdy na rolkach! ZAPISY: https://forms.gle/tus6ffC2sxaSnEBH6

Pełny harmonogram zajęć znajduje się na stronie Fundacji Ładne Historie: https://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/skatepark-22/

Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miasta Świdnica ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu w ramach realizacji zadań Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Gminie Miasto Świdnica na 2022 rok.

/Informacja i zdjęcia Fundacja Ładne Historie/

Poprzedni artykułCoraz większą rdzę zasłaniają polską flagą. A miała być przynajmniej „bieżąca” naprawa
Następny artykułW Grodziszczu flet i organy, w Pszennie trio stroikowe