Strona główna Kultura Poznaj piwowarskie tradycje Świdnicy. Wykład i koncert w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Poznaj piwowarskie tradycje Świdnicy. Wykład i koncert w Muzeum Dawnego Kupiectwa

0

„Świdnickie piwo wczoraj i dziś” wkrótce stanie się tematem kulturalnych wydarzeń w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Przed publicznością ciekawy wykład pasjonującego się m.in. historią browarnictwa dr Dobiesława Karsta, który opowie o piwowarskich tradycjach Świdnicy. Zaraz potem odbędzie się koncert „Piosenki przy piwie”. Całość zaplanowano w sobotę, 2 lipca o godz. 15.00.

Na spotkanie z historią i tradycją piwowarstwa mieszkańców Świdnicy i okolic oraz turystów zapraszają Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy oraz Instytut Piastów Śląskich. Wydarzenie rozpocznie wykład „Piwowarskie tradycje Świdnicy. Świdnickie piwo wczoraj i dziś” dr Dobiesława Karsta, dyrektora świdnickiej muzealnej instytucji. W programie także koncert sudeckiego barda Marcela Kambra „Piosenki przy piwie”. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu pt. „Fabulae ex Silesia”, czyli Opowieści ze Śląska, realizowanego przez Instytut Piastów Śląskich. Jego celem jest propagowanie historii i tradycji regionu Dolnego Śląska nie tylko przez profesjonalistów – znawców historii, ale również samych mieszkańców regionu. Ideą inicjatywy jest upowszechnianie wiedzy o wszelkim dziedzictwie naszego regionu (historycznym, artystycznym, kulinarnym, piwowarskim, etc.) w lokalnych społecznościach, dostrzeżenie jego bogactwa i potencjału, a także dalsze rozwijanie w dziedzinie sztuki, kultury i turystyki.

/oprac. AN/
/informacje – Instytut Piastów Śląskich/
/zdjęcie – facebook Muzuem Dawnego Kupiectwa w Świdnicy/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułUpał aż do poniedziałku. Termometry wskażą do 33 stopni