Strona główna Sport Jeździectwo Polacy prowadzą w Pucharze Narodów!

Polacy prowadzą w Pucharze Narodów!

0

Biało-czerwoni po wymagającym czterogwiazdkowym crossie awansowali na pierwsze miejsce w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Drugie miejsce zajmują Holendrzy, a trzecie Austriacy.

Po doskonałym początku zawodów mniej szczęścia mieli dziś prowadzący po ujeżdżeniu zawodnicy z Austrii – niefortunny upadek zaliczyła Lea Siegl, a pozostali członkowie drużyny nie zmieścili się w wymagającej normie czasu i do swoich rezultatów musieli dopisać punkty karne. To oznaczało, że po udanych występach prowadzenie objęli gospodarze.

Dziś bardzo dobre przejazdy zaliczyły amazonki Małgorzata Korycka na Canvalencji oraz Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda. W polskiej ekipie startuje także Jan Kamiński na koniu Jard. Bohaterem dnia był jednak Mateusz Kiempa, który utrzymał prowadzenie w konkursie w klasyfikacji indywidualnej i tym samym w Mistrzostwach Polski seniorów, zaliczając najlepszy występ na crossie. Na metę dojechał bez błędów na przeszkodach z zaledwie sześciosekundowym spóźnieniem. – Jechało mi się wyśmienicie, koń skakał super. Naprawdę Libertina była szybka, zawsze odpowiadała na moje reakcje. Takie miałem założenia, żeby przejechać jak najszybciej się uda i myślę, że wyszło dobrze – podsumował swój występ Mateusz Kiempa.

Drugi jest reprezentant Austrii Dr. Harald Ambros dosiadający konia Lexikon 2, który awansował z trzeciego miejsca po ujeżdżeniu. Trzecią lokatę objęła para z Holandii – Janneke Boonzaaijer i ACSI Campbelle WS – awans z 6. miejsca.

W walce o medale Mistrzostw Polski aktualnie druga jest Wiktoria Knap na Quintusie 134, a trzecia Julia Gillmaier na klaczy Red Dream Princes.

Sobotnia próba terenowa sporo zmieniła w klasyfikacji CCI4*-L, najtrudniejszego konkursu rozgrywanego podczas zawodów. Nową liderką jest reprezentantka Nowej Zelandii Jonelle Price na koniu Faerie Magnifico. Po bezbłędnym pokonaniu crossu na drugie miejsce z jedenastego po ujeżdżeniu awansował Szwajcar Robin Godel dosiadający konia Global DHI. Lider po ujeżdżeniu, Tim Price na Polystar I po sporym spóźnieniu na crossie objął trzecią lokatę.

W konkursie trzech długich gwiazdek na prowadzenie z siódmego miejsca po ujeżdżeniu wysunęła się amazonka ze Szwecji Louise Romeike na koniu Caspian 15. Polka Daria Kobiernik i Chodów po udanym przejeździe próby terenowej awansowała z 25. miejsca i aktualnie jest siódma.

W dwóch długich gwiazdkach po czystym crossie nadal prowadzi Holenderka Jillian Giessen na klaczy Newmarket Ritz.

W dwóch gwiazdkach juniorskich pozycję lidera utrzymał Belg Max Thual na QC Rock And Roll, druga jest Karolina Miś na Go Jack, co daje jej prowadzenie w Mistrzostwach Polski w tej kategorii. Z kolei w rywalizacji młodych jeźdźców w konkursie trzech gwiazdek i Mistrzostwach Polski najwyższa lokata nadal należy do Karoliny Ślązak i Gangesa.

Sobotnie próby skokowe w konkursach w 2 i 3 gwiazdkowym w krótkim formacie nie wniosły zmian na pozycjach liderek. W pierwszym nadal prowadzi zawodniczka ze Szwecji Louise Romeike na klaczy Extravagance, a w drugim Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na Freya des Concessions, przed Polakiem Pawłem Warszawskim na klaczy Lucinda Ex Ani 4.

W niedzielę rozegrane zostaną konkurencje skoków przez przeszkody w Pucharze Narodów i Mistrzostwach Polski.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=15#CCIJ2S

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułLato przy trzepaku. Wakacyjne animacje w gminie Żarów [PROGRAM]
Następny artykułŚwięto mydlanej bańki już za tydzień!