Strona główna Wydarzenia Strzegom Od 30 lat podróżuje po Polsce i odwiedza samorządy. Tomek Wędrowniczek zawitał...

Od 30 lat podróżuje po Polsce i odwiedza samorządy. Tomek Wędrowniczek zawitał do Strzegomia, Świebodzic i Żarowa

0

Przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by spotkać się z władzami odwiedzanych miast, gmin i powiatów. Jego podróż trwa nieprzerwanie od 30 lat, a każde spotkanie dokumentuje zdjęciami, relacjami, dedykacjami i autografami. Tomasz Pawłowski, znany jako Tomek Wędrowniczek odwiedził urzędy w Strzegomiu, w Żarowie i w Świebodzicach.

Wizyta Tomka Wędrowniczka w Urzędzie Miejskim w Żarowie

Tomek Wędrowniczek najpierw zawitał do Strzegomia i 15 czerwca w Urzędzie Miejskim spotkał się z zastępcą burmistrza Strzegomia – Tomaszem Marczakiem. Później 21 czerwca pojawił się w Urzędzie Miejskim w Żarowie i został przyjęty przez burmistrza Leszka Michalaka i jego zastępce Przemysława Sikorę oraz sekretarza gminy Sylwię Pawlik. W ten dzień odwiedził także Ratusz Miejski w Świebodzicach i został ugoszczony przez burmistrza Pawła Ozgę i jego zastępcę Tobiasza Wysoczańskiego. Za każdym razem jego trud podróży wynagrodzono promocyjnymi gadżetami, albumami i innymi pamiątkami. To kolejne spotkania niecodziennego podróżnika z samorządowcami, po których pozostaną również wpisy przedstawicieli władz do jego księgi pamiątkowej.

Tomasz Pawłowski, znany jest jako Tomek Wędrowniczek. Na co dzień mieszka w Gnieźnie. Od 1990 roku podróżuje po polskich urzędach i spotyka się z władzami odwiedzanych powiatów, miast i gmin. Przez te 30 lat udało mu się odwiedzić 665 burmistrzów, 670 wiceburmistrzów, 485 prezydentów, 578 wiceprezydentów, 880 wójtów, 521 wicewójtów, 391 starostów, 475 wicestarostów. Wszystkie swoje wizyty dokumentuje zdjęciami, dedykacjami, autografami, zapiskami, które umieszcza w swoich albumach i kronikach.

/oprac. AN/
/Zdjęcia, informacje – UM Strzegom, UM Żarów, UM Świebodzice/

Poprzedni artykułPrzygotuj się do aktywnego wypoczynku i odbierz „Wakacyjne bony za paragony”
Następny artykułDrugie podejście do „wojewódzkiej” obwodnicy Świdnicy. Jest przetarg na wykonanie koncepcji przebiegu nowej drogi