Strona główna Sport Siatkówka Niezwykle wyrównana walka na piachu

Niezwykle wyrównana walka na piachu [FOTO]

0

O zwycięstwie drużyny SP 105 w turnieju siatkówki plażowej dziewcząt klas 7-8 świdnickich szkół podstawowych zadecydował dopiero trzeci punkt regulaminu. We wtore, 31 maja na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do siatkówki plażowej przy ul. Śląskiej 35 zgromadziło się sześć drużyn dziewcząt reprezentujących świdnickie szkoły podstawowe.

Trzyosobowe składy (dwie zawodniczki plus rezerwowa) po rozstawieniu grały najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, z których następnie po dwie najlepsze drużyny rywalizowały dalej w ścisłych finałach, grając systemem każdy z każdym. Po rozegraniu dziesięciu meczów okazało się, że trzy zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów (SP 1, SP 6 i SP 105). Zgodnie z regulaminem następnym punktem wyłaniającym zwycięzcę była większa różnica setów, ale i tu dwa zespoły miały ten sam wynik. Dopiero punkt trzeci, większy iloraz punktów zdobytych do straconych w całym turnieju, dał pierwsze miejsce zawodniczkom SP 105.

Wszystkie mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów. Kilka bardzo wyrównanych i emocjonujących spotkań kończyło się grą na przewagi albo dopiero w tie-breaku. Organizatorem zawodów tradycyjnie był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który na zakończenie przygotował pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki zespołów: Wiktoria Ligierko (SP 1), Amelia Klag (SP 4), Maja Długołęcka (SP 6), Hanna Grodowska (SP 8), Aleksandra Denysiewicz (SP 105) i Aleksandra Rewers (SP 315).

Na dalszy szczebel rozgrywek – finału strefy wałbrzyskiej miały awansować dwie najlepsze drużyny, ale w związku z wyrównanym poziomem, organizator dopuścił również trzecią ekipę. Finał strefy wałbrzyskiej siatkówki plażowej dziewcząt klas 7-8 szkół podstawowych rozegrany zostanie 6 czerwca o godz. 10.00 również na boiskach ŚOSIR w Świdnicy przy ul. Śląskiej 35. Dzień później zagrają chłopcy łącznie z przeniesionymi zawodami świdnickimi z 30 maja.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 1 – 8 pkt
3. SP 6 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt
5. SP 4 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułMoc atrakcji na Festynie Dziecięcym w Strzegomiu. Na finał Liber & InoRos [FOTO]
Następny artykułCoraz większą rdzę zasłaniają polską flagą. A miała być przynajmniej „bieżąca” naprawa