Strona główna 112 Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

0

Wspólne działania świdnickich policjantów oraz funkcjonariuszy wałbrzyskiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do zamknięcia nielegalnego salonu gier hazardowych, który działał na terenie Strzegomia.

10 czerwca policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz funkcjonariuszami delegatury Urzędu Celno-Skarbowego realizowali na terenie powiatu świdnickiego czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu, w wyniku czego na terenie Strzegomia zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych o wartości co najmniej 12 tys. złotych oraz środki pieniężne w kwocie 300 złotych. – Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych – opisuje Ząbek.

Jak dodaje, zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułKoniec żebrania i alkoholowych libacji pod katedrą? Strażnicy miejscy zapowiadają częstsze patrole