Strona główna 112 Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w czwartek kolejnych kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, a także zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnym.

2 czerwca na terenie Żarowa policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy około godziny 8.00 zatrzymali dwoje kierujących którzy nie respektowali przepisów dotyczących prędkości. 37-letnia mieszkanka powiatu, kierując pojazdem marki Toyota, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h poruszała się z prędkością 104 km/h. Kilka minut później w tym samym miejscu w ręce funkcjonariuszy wpadł kolejny amator szybkiej jazdy. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Dacia. 66-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego poruszał się z prędkością 103 km/h. W tym samym miejscu około godziny 9.30 wpadł w ręce funkcjonariuszy kolejny kierowca, który zlekceważył przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. 43-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego kierując pojazdem marki Ford poruszał się z prędkością 106 km/h – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia, jednak już na terenie Świdnicy, zatrzymany został czwarty kierujący. – 56-letni kierowca Volvo, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 102 km/h. Za tak znaczne przekroczenie prędkości na wszystkich kierujących nałożono wysokie mandaty, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym kierującym zatrzymano prawo jazdy – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZapowiadają silne opadu deszczu oraz burze. Synoptycy wydali ostrzeżenie
Następny artykułJechał kilkaset kilometrów, bo umówił się na seks z 14-latką. Sąd uznaje winę, jest apelacja obrony