Strona główna 112 Jednośladem bezpiecznie do celu. Apel policji

Jednośladem bezpiecznie do celu. Apel policji

0

Podczas długiego weekendu na drogach pojawiło się więcej niż zwykle użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o rozwagę i rozsądek.

Choć po ukończeniu 18. roku życia można poruszać się rowerem i hulajnogą elektryczną bez jakichkolwiek uprawnień, nie zwalnia to osób, które nimi kierują z przestrzegania zasad i przepisów ruchu drogowego. Z kolei motocyklistów uczulamy, aby nie przekraczali dozwolonych limitów prędkości. Ważne jest również, by zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy – apelują funkcjonariusze Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Kierowcom samochodów przypominamy, że użytkownicy tych pojazdów są niechronionymi uczestnikami ruchu, w przypadku potrącenia szczególnie narażonymi na tragiczne skutki wypadków drogowych. Pamiętajmy, że w przypadku najechania na rowerzystę lub osobę kierującą hulajnogą kierowca samochodu dozna straty w postaci zadrapań i wgnieceń karoserii swojego samochodu, zaś użytkownik jednośladu może odnieść dotkliwe obrażenia – dodają mundurowi.

/KGP, opr. mn/

Poprzedni artykułW dobrym stylu zakończyli wiosenne rozgrywki [FOTO]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Grodzka