Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wykończyć wnętrze krok po kroku?

Jak wykończyć wnętrze krok po kroku?

0

Kiedy w końcu zostaliśmy właścicielami upragnionego mieszkania, zanim wyprawimy parapetówkę, musimy przystąpić do prac przystosowujących je do stanu użyteczności. Ten obowiązek spoczywa na osobach, którzy zakupili mieszkanie od dewelopera w stanie surowym. Sprawdźmy jakie działania należy podjąć w celu wykończenia wnętrz.

Wykonaj odpowiednie rozeznanie!
Przystępując do tak poważnego przedsięwzięcia, nie można działać pochopnie. Aby nie nadziać się na przysłowiową minę, należy dokładnie przeanalizować ceny na rynku materiałów budowlanych oraz cennik usług firm wykończeniowych. Szukając inspiracji na stylową metamorfozę ścian i podłóg posiłkujmy się zdjęciami gotowych realizacji, gdyż opieranie się wyłącznie na wizualizacjach często zawodzi. Z tego względu najlepiej jest zweryfikować namacalnie dany materiał do wykończenia wnętrz, z uwagi na ogromną liczbę firm specjalizujących się w wykończaniu i remontowaniu mieszkań, będzie stanowić doskonałą bazę do poszukiwań godnej zaufania ekipy remontowej.

A jeśli zdjęcia gotowych realizacji dostępne w sieci do Ciebie nie przemawiają, doskonałym rozwiązaniem wątpliwości jest wizyta w dużym sklepie z przykładowymi aranżacjami, dzięki którym możesz przekonać się o słuszności zastosowania wybranego materiału. Równie dobrą opcją jest wizyta u rodziny lub znajomych, którzy mogą polecić (bądź nie) konkretne materiały i rozwiać wszelkie wątpliwości typu – czy na panele winylowe będą odpowiednie do łazienki.

Porównuj, licz, kalkuluj!
Nie jest tajemnicą, że etapy wykończenia wnętrz, zwłaszcza w przypadku właścicieli mieszkań w stanie surowym są kosztownym przedsięwzięciem, pochłaniającym także ogromną ilość czasu. A przecież każdy z nas chciałby jak najszybciej móc wprowadzić się do komfortowej i przytulnej przestrzeni swojego nowego mieszkania. W kwestii kalkulacji kosztów, należy być przygotowanym na to, że zakup materiałów wykończeniowych będzie się różnił cenowo, w niektórych przypadkach nawet o kilkaset procent.

W celu minimalizacji kosztów zazwyczaj sięga się po tańsze pokrycia podłogowe, jednak w perspektywie lat nie będzie to opłacalnym wyborem. Panele lub terakota z niższej półki nie będą tak trwałe jak ich droższe odpowiedniki i już po kilku latach właściciel mieszkania będzie musiał je ponownie wymieniać.

Jeśli chodzi o prace tynkarskie, to ich cennik utrzymuje się na stałym poziomie. Niewielka różnica może się pojawiać w przypadku realizacji prac w centrum lub na obrzeżach miast. Do ich końcowego kosztorysu może także przyczynić się wymagana gładkość oraz równość murowanych ścian. Pamiętajmy także, że podczas wykończenia wnętrz można zastosować jedną z dwóch dostępnych metod tynkowania – tynki gipsowe lub tradycyjne, których różnica w schnięciu wynosi kilka tygodni.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułJaki był los dzieci odebranych rodzinom przez niemieckie władze okupacyjne podczas II wojny światowej? Nowe e-publikacje i podcasty