Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać okna do domu?

Jak wybrać okna do domu?

0

Każdy, kto potrzebuje kupić okna do domu czy do mieszkania zastanawia się, gdzie może to zrobić oraz jakimi kryteriami kierować się w czasie zakupu. Inni z kolei zastanawiają się, jak dużo będą musieli zapłacić za okna do domu.

Gdzie można kupić okna?
W naszym kraju prężnie działa wielu dobrych producentów okien. Bez problemu znajdziemy taką firmę w swojej okolicy i to właśnie tam najlepiej skierować swoje kroki, gdy chcemy nabyć dobre okna wykonane z PCV. Oprócz tego działalność handlową prowadzą punkty dealerskie, gdzie w sprzedaży są okna różnych marek. Odwiedzając duży market budowlany czy hurtownię budowlaną również znajdziemy tam okna. Ponadto dostępna jest sprzedaż internetowa.

Jakie parametry okienne świadczą o ich jakości?
Pierwsza decyzja, jaką należy podjąć to wybór pomiędzy okna drewnianymi a oknami PCV. Ich cechy użytkowe są podobne, jednak okna drewniane kosztują więcej. Wybierając okna, należy przyjrzeć się profilowi, szybom oraz okuciom. Zwykle w punktach sprzedaży można obejrzeć przykładowy przekrój okna. Należy wtedy sprawdzić, jak szeroki jest profil, ile komór jest w środku oraz jak wygląda wzmocnienie. Gdy zależy nam na utrzymaniu ciepła w pomieszczeniach, możemy wybrać okna z pakietem trzyszybowym, który gwarantuje bardzo dobre zabezpieczenie termoizolacyjne. Dobry handlowiec przedstawi swoim klientom także cały pakiet dostępnych rozwiązań dodatkowych, które sprawią, że okna zyskają na funkcjonalności. Zawsze nabywając okna, należy też zapytać o okres i zakres gwarancji.

Co wpływa na cenę okien?
Cena okien uzależniona będzie od zawartości indywidualnego zamówienia. Z pewnością wpłynie na nią kształt i kolor okien, rozmiary, układ poprzeczek, rodzaj szyb i okuć. Osobną kategorię stanowi montaż okien. Gdy okna PCV wstawiane są do budynków w stanie surowym, wiele firm oferuje montaż gratis. Z kolei, gdy trzeba zdemontować stare okna, wstawić i obrobić nowe, wtedy cena montażu będzie iloczynem stawki i ilości metrów bieżących liczonych po obwodzie okien. Aby poznać orientacyjny koszt okien, najlepiej zabrać ze sobą projekt domu i poprosić o wycenę. Warto wiedzieć o tym, że jeśli chodzi o cenę, to najtańsze są okna białe. Jeśli klient chce mieć okna w drewnopodobnej okleinie z jednej albo z dwóch stron to musi liczyć się z dopłatami. Nieco więcej trzeba też zapłacić za okna, które mają nietypowe szyby. Chodzi tu przede wszystkim o szyby antywłamaniowe, dźwiękoszczelne, ornamentowe czy ozdobione szprosami. Z wyższymi kosztami wiąże się również zakup okien w kształcie łuków, trapezów czy trójkątów. Dodatkowo zwykle trzeba też zapłacić za nawiewniki, stopniowany uchył czy blokady w klamkach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRoztrzaskano kolejną rzeźbę w parku Kasprowicza [FOTO]
Następny artykułZnakomite wieści z Wrocławia i Belgradu!