Strona główna Artykuł sponsorowany Górki – pagórki. Jakie ogrodzenie wybrać na nierównym terenie?

Górki – pagórki. Jakie ogrodzenie wybrać na nierównym terenie?

0

Teren, na którym stawiasz budynek nie przypomina płaszczyzną pasa startowego na lotnisku? Zastanawiasz się jak poradzić sobie ze spadkami stawiając ogrodzenie posesji? LEGI Polska ma dla Ciebie estetyczne i solidne rozwiązanie!

Legi ogrodzenia

Spadki terenu – co z tym zrobić?
Ogrodzenie nierównego terenu wcale nie musi być problematyczne. Wiele zależy od kąta nachylenia i wielkości uskoków. Dlatego ważne jest, by przed podjęciem decyzji ustalić kilka kwestii. Określenie intensywności pofalowania gruntu i wielkości spadku, pozwoli optymalnie wybrać technikę pokonania go. Jest to w zasadzie kluczowa kwestia, ponieważ przy niewielkich nierównościach może wystarczyć niwelacja, ale przy znaczących spadkach korzystniej będzie wybrać ogrodzenie dostosowane do uskoku i gruntu, na którym będzie usadowione. Niwelacja może bowiem okazać się droższym i bardziej czasochłonnym rozwiązaniem, ponieważ będzie wymagała np. wynajęcia koparki i nawiezienia dużej ilości świeżej ziemi, która z kolei będzie musiała być zagęszczona i będzie potrzebować czasu aby „odstać” i dać  wystarczająco stabilne podłoże.
Ogrodzenie z paneli skośnych
Popularne w ostatnim czasie ogrodzenia panelowe są łatwe w montażu i niedrogie w zakupie. Zastosowanie paneli skośnych LEGI, których skos jest dostosowany do wartości spadku terenu, pozwala zachować równoległą do gruntu linię ogrodzenia. Dzięki nim można pokonać spadek miedzy 10cm a 60cm na jednej kracie, tj. na długości 2,5m. Jest to bardzo subtelne i estetyczne rozwiązanie nie utrudniające samego procesu montażu. W wałbrzyskiej fabryce LEGIPOL produkowane są panele skośne pod konkretne zamówienie klienta, co pozwala uniknąć ryzyka niedopasowania do istniejącego uskoku.
Ogrodzenie stopniowane
Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrodzenia stawiane na nierównym terenie, jest stopniowanie paneli. Polega na kaskadowym zawieszeniu krat na słupkach w stosunku do  nachylenia terenu. Podczas montażu obniża się panele na słupach o określoną wysokość – kraty trzymają poziom zachowując symetrię. W ten sposób można pokonać bardzo duże spadki bez uszczerbku dla estetyki ogrodzenia. Jest to wbrew pozorom trudniejszy proces niż zastosowanie paneli skośnych, ponieważ należy dobrze wymierzyć głębokość zabetonowania poszczególnych słupów i poziom zawieszenia krat.
Jakie rozwiązanie wybrać?
– Wybór optymalnego rozwiązania zależy od wielu czynników – podsumowuje Dyrektor LEGI Polska Sp. z o. o. Aleksander Wittig – W pewnym stopniu mogą decydować o tym kwestie gustu i estetyki, ale dużo ważniejsze powinny być względy techniczne, czyli np. wspomniana wielkość spadku. Dzisiejsza sytuacja na rynku wymusza również decyzje w oparciu o rozwiązania ekonomiczne, dlatego warto przeanalizować wszystkie trzy kwestie, by podjąć ostateczną decyzję – dodaje. Zachęca również do wizyty w świdnickim Biurze Sprzedaży LEGI przy ul. Armii Krajowej 55, gdzie Klienci mogą obejrzeć systemy ogrodzeniowe produkowane w Wałbrzychu, a także uzyskać fachowe porady w zakresie wyboru ogrodzenia dla swojej posesji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSpołecznicy z opolskiego wspólnie z Waldemarem Woźniakiem posprzątają w Świdnicy. Kto dołączy?
Następny artykułBudują plac zabaw dla przedszkolaków