Istniał niespełna dwa lata, gdy próby, koncerty i udział w konkursach pokrzyżowała pandemia. Idei wspólnego śpiewania jednak nie porzucili i amatorzy wspólnego śpiewania pod batutą Katarzyny Szymko-Kawalec dzisiaj wrócili na scenę.
Dziki Chór to świdnicki chór mieszany, który został założony w maju 2018 roku przez Katarzynę Szymko-Kawalec. Kilkudziesięcioosobowy zespół sięgnął podczas koncertu w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury po utwory gospel, pieśni afrykańskie i te, skomponowane przez założycielkę i dyrygentkę.
Śpiewakom towarzyszyli muzycy, wśród których znaleźli się nauczyciele świdnickiej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego, a także utalentowany pianista i organista Jakub Moneta.
Powrót chóru witała licznie zgromadzona publiczność, która nie szczędziła braw.
fot. Dariusz Nowaczyński


![Najpiękniejsze palmy wielkanocne nagrodzone. Największa mierzy ponad 5 metrów! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/29-Konkurs-Palm-Wielkanocnych-SOK-2026.03.26-mix-238x178.jpg)
![Pożar w mieszkaniu na Kotlarskiej, jedna osoba z poparzeniami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG-20260327-WA0013-100x75.jpg)




![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)