Strona główna 112 Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Dzisiaj wzmożone kontrole policyjne

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Dzisiaj wzmożone kontrole policyjne

0

Dziś – 7 czerwca 2022 r. policja w całym kraju prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez policję na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia.

W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu.

Podczas działań policjanci więcej uwagi poświęcą również wykroczeniom powstającym w relacji kierujący samochodami – rowerzyści. Kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie z uwagi na kolizyjne przecinanie się kierunków ruchu ryzyko powstania wypadku drogowego jest duże.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZadbaj o właściwą edukację dotyczącą Twojego zdrowia
Następny artykułCo oznacza numer działki i jak go szybko znaleźć?