Strona główna Sport Inne Wyłonili mistrzynie w aerobiku rekreacyjnym

Wyłonili mistrzynie w aerobiku rekreacyjnym [FOTO]

0

Aerobik rekreacyjny to jedna z konkurencji „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”, w której rywalizuję młodsze i starsze drużyny dziewcząt w zespołach 3, 4 i 6-osobowych. Głównym organizatorem imprezy od lat jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy przy współorganizacji Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rywalizacja sześciu zgłoszonych reprezentacji odbyła się 18 maja w gościnnej hali SP 1. Kompozycje układów występujących zespołów trwających 2,5 minuty powinny zawierać m.in. pompki, brzuszki, pajacyki, elementy równoważni, a wszystko to w tempie 133 bitów z różnymi zmianami ustawień, połączonymi krokami tanecznymi, podskokami, obrotami i formami ćwiczeń kształtujących z różną pracą ramion. Rywalizację oceniało jury w składzie: Zofia Zdebiak i Jan Socha. W przerwach między blokami turniej uświetniły występy Gumisi i zespołu tanecznego z SP 2 oraz pokazy akrobatyki.

W kategorii zespołów 3 i 4-osobowych wystąpiło po jednym zespole z Lutomii Dolnej i SP 6 w Świdnicy, zajmując pierwsze miejsca. W rywalizacji szóstek zaprezentowały się trzy grupy zajmując ostatecznie następujące miejsca:
1. Techno Girls z SP 2
2. Aero Dance z SP 6
3. Atomówki z SP 6

Do końcowej klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa) zaliczone były dwie szkoły:
1. SP 2 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułNowe drzewa z kosztownej rewitalizacji Parku Młodzieżowego schną na potęgę [FOTO]
Następny artykułNajlepsi na Dolnym Śląsku i z przepustką na mistrzostwa kraju!