Strona główna Sport Inne Wrócili z Ustki z dwoma krążkami

Wrócili z Ustki z dwoma krążkami

0

Reprezentanci Klubu Sportów Obronnych Świdnica wzięli udział w rozgrywanej w Ustce silnie obsadzonej imprezie strzeleckiej. Nasi zawodnicy wywalczyli podczas Międzynarodowych Mistrzostw Wybrzeża dwa brązowe medale.

Tomasz Jędraszczyk był trzeci w konkurencji pistoletu dowolnego 50 m. Nasz zawodnik debiutował w tej konkurencji, która jest najtrudniejszą i najbardziej wymagającą w strzelectwie sportowym. Strzela się z pistoletu na dystansie 50 metrów do tarczy, którą stosuje się w konkurencji PSP 25 metrów.

Kolejną konkurencją był pistolet szybkostrzelny 2×30 strzałów. Uczestnicy oddawali strzały do 5 tarcz w czasie 8, 6 i 4 sekund. Walcząc z najlepszymi zawodnikami w Polsce, Kamil Rusin i Tomek Jędraszczyk wywalczyli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Zabrakło niewiele punktów, by stanąć w tym zmaganiach na podium.

Kolejny krążek dołożyliśmy w części szybkiej – pistoletu sportowego 30+30. Wojtek Jędraszczyk wywalczył brązowy medal, a tuż za nim uplasowali się Tomasz Jędraszczyk i Kamil Rusin. Szczególne brawa należą się temu pierwszemu zawodnikowi. W czwartej serii uzyskał 50 punktów na 50 możliwych do zdobycia.

Poprzedni artykułDo 2025 roku chcą przebudować niebezpieczne skrzyżowanie. Podpisano umowę z firmą projektową