Strona główna Artykuł sponsorowany Sztuczne rośliny w aranżacji wnętrz

Sztuczne rośliny w aranżacji wnętrz

0
Rośliny podkreślają charakter wnętrz, zbliżają do natury, relaksują i odprężają. Nie wszyscy mają jednak czas i umiejętności, aby odpowiednio o nie dbać. Alternatywą dla roślin żywych są kwiaty sztuczne – mniej wymagające, a równie piękne. Warto wprowadzić je do pomieszczeń, zwłaszcza że znów przeżywają swój renesans.

Rośliny sztuczne – czy są modnym elementem wystroju wnętrz?
W ostatnich latach na gruncie dekorowania wnętrz można zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania roślinami sztucznymi. Projektanci cenią je za wszechstronność wykorzystania oraz aspekty estetyczne. Wynika to najpewniej z jakości takich ozdób, które obecnie nie odbiegają wyglądem od żywych roślin. Sztuczne kwiaty można postawić w dowolnym miejscu, nawet tam, gdzie nie dociera światło dzienne.

Były niezwykle popularne w latach 80., w których gościły niemalże w każdym domu. Niestety poziom wykonania sztucznych roślin w tamtych czasach był niski. Obecna technologia i materiały stosowane do produkcji takich ozdób sprawiły, że stały się one niezwykle atrakcyjnym elementem upiększającym przeróżne przestrzenie.

Do jakich pomieszczeń pasują sztuczne kwiaty i rośliny?
Można je wykorzystać praktycznie w każdym wnętrzu. Sztuczne rośliny doskonale sprawdzą się w miejscach pozbawionych światła słonecznego. Są ciekawym elementem wystroju łazienek czy korytarzy. Mogą zostać umieszczone w donicach stojących, wiszących lub w wazonie.

Zieleń wprowadza się także do biur, nie tylko po to, aby służyła jako element dekoracyjny, ale także oddziaływała pozytywnie na przebywające w nich osoby. W pomieszczeniach służących do pracy świetnie sprawdzą się ścianki mobilne wykonane ze sztucznej roślinności. Zielone, wertykalne ogrody mogą poprawiać nastrój i relaksować.

Jakie sztuczne rośliny są najczęściej wybierane do aranżacji wnętrz?
Na sztuczne dekoracje roślinne decydują się najczęściej osoby, które nie mają czasu lub umiejętności do zajmowania się żywymi kwiatami. To również ciekawa propozycja dla osób uczulonych na rośliny. Wybierając sztuczny odpowiednik, mogą bezpiecznie cieszyć się widokiem ulubionych kwiatów.

Dobór takiej zieleni opiera się przede wszystkim na indywidualnych preferencjach właścicieli mieszkań czy domów. Można jednak wskazać kilka gatunków roślin, które cieszą się ogólną popularnością. Należą do nich:

  • storczyki,
  • kaktusy,
  • peonie,
  • róże,
  • sukulenty.

Często w dekorowaniu pomieszczeń wykorzystuje się także trawy ozdobne i drzewka, w tym te egzotyczne.

Wybierając sztuczne rośliny, dobrze jest kierować się ich jakością i ceną. Nie warto kupować najtańszych ozdób, ponieważ ich walory estetyczne są zazwyczaj niskie i rozczarowujące.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKlimatyzacja – Jastrzębie Zdrój zaufało najlepszym monterom!
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19