Strona główna Sport Inne Przed nami strzeleckie zawody z okazji Dnia Weterana

Przed nami strzeleckie zawody z okazji Dnia Weterana

0

Klub Sportów Obronnych Świdnica i Fundacja Stratpoints będą organizatorami Charytatywnych Zawodów Strzeleckich z okazji Dnia Weterana. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 maja na terenie strzelnicy przy ulicy Łącznej 4 w Świdnicy.

Zawody strzeleckie będą się składać z 3 konkurencji tarczowych:
1. Psp10 – pistolet sportowy
2. Pcz10 – pistolet centralnego zapłonu
3. Pm10 – samopowtarzalny pistolet maszynowy

Organizatorem zawodów jest Klub Sportów Obronnych Świdnica i Fundacja Stratpoints. Z ramienia Fundacji – koordynatorem zawodów będzie Przemysław Wójtowicz, który do tego będzie gościem Hotelu Stary Młyn wraz z turnusem rehabilitacyjnym organizowanym dla polskich weteranów misji wojskowych w kraju i zagranicą. Niedawno podobne przedsięwzięcie odbyło się we wrześniu 2021 roku i po sukcesie ostatniego turnusu, Przemysław Wójtowicz postanowił ponownie zawitać w nasze, świdnickie strony.

Celem Fundacji jest budowa oraz wspieranie idei rozwoju kraju, w oparciu o silny i stabilny system bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa cyfrowego („cyberbezpieczeństwa”) oraz bezpieczeństwa opartego o wykorzystanie technologii cyfrowych, a także wsparcie ofiar działań uderzających w podstawy bezpieczeństwa. Dodatkowo Fundacja Stratpoints zajmuje się wsparciem weteranów i może zaoferować jakąkolwiek pomoc weteranom Wojska Polskiego, udział w programie „Weterani są wśród nas – Miejsce Przyjazne Weteranom”. Fundacja działa na rzecz wspierania weteranów, ale jednocześnie buduje wrażliwość społeczną wobec żołnierzy, którzy w tak szczególny sposób służą naszemu społeczeństwu.

W dniu zawodów gościem honorowym będzie Mirosław Różański, generał broni rezerwy Wojska Polskiego, doktor nauk o obronności, dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015–2016. Jest on fundatorem i prezesem Fundacji Stratpoints.

Rejestracja zawodników w dniu zawodów w godz. 10:00 – 15:00

Całość wpisowego z zawodów zostanie przekazana na szczytny cel pomocy weteranom i upamiętnienia ich oddania za służbę dla kraju i ojczyzny.

Zawody zgłoszone i wpisane są do kalendarza Dolnośląskiego Związku Strzelectwa Sportowego (obserwator DZSS) i zaliczają się do przedłużenie licencji zawodniczej PZSS – https://www.dzss.pl/kalendarzdzss.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek i zainteresowania. Będzie możliwość udziału w zawodach nawet dla osób bez licencji zawodniczej i pozwolenia.

Dla trójki najlepszych strzelców i trójki najlepszych weteranów przewidziane są nagrody rzeczowe, które ufundowane zostały przez firmy Helikon-Tex, Incorsa i METS.

Zawody odbędą się pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów i sędziów zawodów.

Organizatorzy gwarantują świetną zabawę połączoną z pomocą dla weteranów w dniach ich święta.

Miejsce: Strzelnica w Świdnicy — ul. Łączna 4

/MDvR/

Poprzedni artykułProfesor Kocur o nowych badaniach nad teatrem antycznym
Następny artykułNowe drzewa z kosztownej rewitalizacji Parku Młodzieżowego schną na potęgę [FOTO]