Strona główna Kultura „Pamięć zatrzymana”. Wystawa Marty Misiewicz

„Pamięć zatrzymana”. Wystawa Marty Misiewicz

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do galerii Fotografii, Rynek 44, na wernisaż prac Magdy Misiewicz. Początek 6 maja o godzinie 18.00.

Magda Misiewicz, urodzona w 1994 roku w Świdnicy. Absolwentka malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Studia ukończyła w 2021 roku broniąc dyplomu magisterskiego pt. Pamięć zatrzymana. W 2019 roku obroniła dyplom licencjacki pt. Pamiętnik. Malarski zapis potrzeby pamięci. W 2016 roku ukończyła studia licencjackie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Politechnice Poznańskiej. W swoich pracach najczęściej porusza zagadnienie pamięci, wykorzystując techniki malarskie i rysunkowe. Poza malarstwem zajmuje się także ilustracją, a obecnie pracuje jako nauczycielka rysunku i malarstwa w Akademii Rysunku dla dzieci i młodzieży. W latach 2015–2020 brała udział w wystawach zbiorowych, prezentując prace malarskie i rysunkowe.

„Stare zdjęcia gromadzone przez moją rodzinę stały się dla mnie inspiracją do namalowania cyklu obrazów. Poprzez wielokrotne wertowanie albumów i oglądanie zdjęć mogłam zetknąć się z ich materialnością – suchym papierem, zniszczeniami, plamami czy zagięciami. Ta praca czasu, tak widoczna, stała się bezpośrednim impulsem do malowania.Za pomocą swoich obrazów chciałam przedstawić destrukcyjny wpływu czasu na pamięć, jak również ukazać, w pewnym sensie, zagubienie wobec tak wielkiej ilości twarzy, imion i dat. W odbiorze zdjęć, nie mniej ważnym ich elementem niż dokładnie widoczne twarze, jest ich zniszczenie, ich wiek, który czuć pod palcami. Stąd też swoje obrazy wielokrotnie przecierałam, drapałam, zachlapywałam i nawarstwiałam. Starałam się znaleźć malarską formę, za pomocą której wyrażę swoją potrzebę zatrzymania pamięci.” – pisze autorka.

/Źródło i plakat ŚOK/

Poprzedni artykułUkładanie kostki brukowej – jaką kostkę wybrać?
Następny artykułRustykalne meble rattanowe – wyjątkowy styl w ogrodzie