Strona główna Kultura Muzyka Mi Leży. Cykl koncertów w świdnickim Parku Centralnym

Muzyka Mi Leży. Cykl koncertów w świdnickim Parku Centralnym

0

Rozpoczęty w zeszłym roku na dziedzińcu wieży ratuszowej cykl koncertów, powraca w nowej odsłonie. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza tym razem przed scenę plenerową Klubu Łaźnia, gdzie od czerwca do sierpnia będzie można zobaczyć i usłyszeć artystów prezentujących rock, pop, blues, country i etno-folk.

Muzyka Mi Leży to wydarzenie, którego celem jest prezentacja lokalnych wykonawców podczas koncertów plenerowych. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 400 widzów. W tym roku, dzięki współpracy z Klubem Łaźnia, wstęp na wydarzenia będzie niebiletowany.  Jednocześnie artyści i goście mogą liczyć na jeszcze lepsze wrażenia dzięki ofercie baru i restauracji, która dba o jakość usług i dobry smak. Bliskość Parku Centralnego i dwupoziomowy taras zapewnią niepowtarzalną atmosferę – opisuje Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Kalendarz tegorocznej edycji Muzyka Mi Leży zapowiada się następująco:

18 czerwca / SREDNUSHA [etno-folk]
Bratnie dusze, które szukają jedności w różnorodności. W swojej idei próbują zjednoczyć różne kultury muzyczne, czasem oddalone od siebie tysiącami kilometrów. Muzyka tradycyjna to dla zespołu nie tylko inspiracja, ale przede wszystkim medium spotkania.

2 lipca / HAFT [rock-blues]
Harmonia, Ambicja, Fantazja i Talent to według zespołu ich podstawowe zalety. My tylko dodamy, że gości tego wydarzenia czeka też energetyczny repertuar wypełniony coverami klasyków i autorskimi kompozycjami.

23 lipca / ARTHUR SAMUEL [pop]
Dwudziestoletni singer-songwriter, który swoją muzyką oprawia otaczający go świat ramką myślenia osoby wysoko wrażliwej. Jego zróżnicowane kompozycje oraz teksty wzruszają słuchaczy, skłaniają do refleksji, ale również zachęcają do tańca.

13 sierpnia / ŚLAD [country-blues]
Stali już bywalcy Pikniku Country w Mrągowie, chociaż nie stronią też od rocka i bluesa. Niezależnie od tego czy w kwartecie, trio czy duecie, bracia Oryńczak zawsze prezentują najwyższy poziom.

27 sierpnia / AKADEMIA ROZWOJU TALENTÓW + MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY [pop]
Utalentowane artystki dwóch świdnickich szkół wokalnych zaprezentują w towarzystwie livebandu covery m.in. takich wykonawców jak Mrozu, Sanah, Miley Cyrus czy Maanam.

Informacje dotyczące pierwszego wydarzenia są już na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułDzień Dziecka. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w najbliższych dniach?
Następny artykułPo raz kolejny uczczą pamięć przyjaciela