Strona główna Wydarzenia Świdnica Krwiobus stanie przed aresztem. RCKiK oraz służby zachęcają do oddawania krwi

Krwiobus stanie przed aresztem. RCKiK oraz służby zachęcają do oddawania krwi

0

W środę do Świdnicy zawita wyjazdowa ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Krwiobus stanie tym razem przy ulicy Trybunalskiej, a do udziału w akcji i oddawania krwi funkcjonariusze Aresztu Śledczego zachęcają przedstawicieli służb mundurowych oraz innych chętnych.

25 maja już po raz kolejny odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. Krwiobus stanie przed Aresztem Śledczym w Świdnicy przy ul. Trybunalskiej 16 – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Krew będzie można oddawać od godziny 9.00 do 13.00.

Pamiętajmy, że tak niewiele trzeba, by komuś pomóc. To najprostszy gest, jaki możemy zrobić dla drugiego człowieka, a może on uratować czyjeś życie. Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny – przypomina Ząbek.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu apeluje o oddawanie krwi. Według danych z 24 maja 2022 roku, niskie są obecnie zapasy krwi grup A Rh-, B Rh- oraz 0 Rh-, średnie są zapasy grup A Rh+ oraz 0 Rh+, natomiast wysokie są zapasy krwi grupy B Rh+, AB Rh+ oraz AB Rh-. – Po majówce stany magazynowe zmniejszyły się. Apelujemy, aby krwiodawcy zgłaszali się i oddawali krew, która potrzebna jest codziennie. Osoby chore na białaczkę potrzebują krwi cały czas. Ofiary wypadków również potrzebują krwi na ratunek życia i zdrowia. Wszystkie osoby mające pytania dotyczące oddawania krwi prosimy o kontakt – odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości, a także powiemy, jak się przygotować do oddania krwi – zachęcają przedstawiciele RCKiK.

/KPP Świdnica, mn/

Poprzedni artykułJak działa przystawka do kukurydzy?
Następny artykułLekkoatleci walczyli o kolejne punkty dla swoich szkół [FOTO]