Strona główna Sport Piłka ręczna Horror w Obornikach Śląskich

Horror w Obornikach Śląskich

0

Oborniki Śląskie były kolejnym przystankiem rozgrywek grupy finałowej mistrzostw Dolnego Śląska chłopców w piłce ręcznej. Tym razem w szranki stanęła grająca niższym rocznikiem drużyna ŚKPR-u II Świdnica trenerki Justyny Curyl. Turniej odbył się w sobotę, 21 maja.

Szare Wilczki zmierzyły się z gospodarzami – Borem Oborniki Śląskie oraz Siódemką Miedzią Legnica. Pojedynek z Siódemką na długo pozostanie w pamięci. Obfitujący w niezwykłe zwroty akcji pojedynek został zakończony remisem, a rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dziesiąta (!) kolejka rzutów karnych. Mecz lepiej rozpoczęli rywale, którzy po ośmiu minutach prowadzili 6:2. ŚKPR przed przerwą odrobił jednak większość strat i przegrywał tylko 8:9. W drugiej połowie walka trwała gol za gol, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce minimalnie prowadził ŚKPR, ale ostatnią bramkę, na 17:17 rzuciła Miedź i sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. Po szalonej rozgrywce i dziewięciu bezbłędnych z obu stron seriach, w dziesiątej pomylił się nasz zawodnik i ostatecznie, to przeciwnicy zdobyli drugi, bonusowy punkcik.

Także drugi mecz przeciwko Borowi dostarczył wiele emocji. Po pierwszej, wyrównanej połowie ŚKPR prowadził 8:7. W drugiej odsłonie skuteczniej zagrali jednak przeciwnicy i to ostatecznie oni zwyciężyli 18:13. – Zdobyliśmy punkt w dwóch meczach, ale jestem dumna z chłopaków, bo walczyli do ostatnich sekund – podsumowała trenerka ŚKPR II. Kolejny turniej odbędzie się 4 czerwca w Kątach Wrocławskich. ŚKPR II Świdnica zmierzy się tam z gospodarzami i Śląskiem Forzą Akademią Wrocław.

Siódemka Miedź Legnica  – ŚKPR II Świdnica 17:17 (9:8), k. 10:9

ŚKPR II: Wasilewicz – Bronikoski 5, Sawicki 5, Stramek 4, Sz. Kocjan 1, F. Paluch 1, Kozar 1, Ożóg, Szumowski, Banaś, Matlak, Kula

Bór Oborniki Śl.– ŚKPR II Świdnica 18:13 (7:8)

ŚKPR II: Wasilewicz – Kozar 4, Sz. Kocjan 2, F. Paluch 2, Matlak 2, Sawicki 1, Bronikowski 1, Stramek 1, Ożóg, Szumowski, Banaś, Kula

Poprzedni artykułTrwa odbudowa altany w Parku Młodzieżowym. Jak postępują prace? [FOTO]