Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dzień Polsko-Ukraińskiej Integracji

Dzień Polsko-Ukraińskiej Integracji

0

W niedzielę 8 maja Świebodzice zapraszają di wspólnej zabawy w ramach Dnia Integracji Polsko-Ukraińskiej.

Wydarzenie zaplanowane jest w plenerze, na zielonym terenie przed OSiR Świebodzice, przy ul. Mieszka Starego 6. Jeżeli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, impreza zostanie przeniesiona do hali.

Imprezę rozpocznie się „Biegiem przyjaźni” punktualnie o godzinie 10:00. Start sprzed hali widowiskowo-sportowej, trasa będzie przebiegać przez park sportowy. Dystans – około 1 km. Na mecie na każdego, kto ukończy bieg, będą czekać pamiątkowe medale. Kolejnym punktem w harmonogramie będą występy artystyczne oraz zabawy i konkurencje sportowe, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. W programie m.in, wyścigi rzędów, przeciąganie liny, strzelanie do dmuchanej bramki i wiele, wiele innych. Na najmłodszych będą czekały dmuchańce. Wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych otrzymają nagrody. Punktem kulminacyjnym będą poczęstunki ukraińskich specjałów (m.in. pierogi i barszcz).

Zapraszamy do wspólnej zabawy całe rodziny! Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu w barwach narodowych – dodają organizatorzy

Poprzedni artykułCzas sięgnąć po kolejny komplet punktów! [BĘDZIE RELACJA LIVE]
Następny artykułGoście z Dolnej Saksonii odwiedzili Krzyżową i Kościół Pokoju w Świdnicy