Strona główna Sport Inne Zwycięstwo na zakończenie rozgrywek

Zwycięstwo na zakończenie rozgrywek

0

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu grupy mistrzowskiej sezonu 2021/2022 w rozgrywkach III ligi z udziałem koszykarzy Domino Polonii Świdnica. Biało-zieloni w swoim ostatnim występie wygrali przed własną publicznością ze znacznie  niżej notowanym UKS-em SMS Karpacz.

Pojedynek nie zakończył się co prawda tak wysokim triumfem świdniczan jak pierwsze starcie rozegrane 5 marca na terenie rywali, kiedy to podopieczni Pawła Domaradzkiego wygrali 91:69. Losy rywalizacji nie były jednak wielce zagrożone. Pierwsze dwie kwarty zakończyły się zwycięstwami miejscowych w wymiarze 21:14 i do przerwy prowadziliśmy zatem różnicą 14 „oczek”. Trzecia odsłona padła jednak łupem rywali. Karpaczanie odrobili większość strat, wygrywając 33:24 i zbliżając się na dystans 5 punktów. W ostatniej ćwiartce wszystko wróciło do normy. Koszykarze Polonii byli nieco lepsi, kończąc całe spotkanie zwycięstwem w stosunku 86:77. W grupie mistrzowskiej zanotowaliśmy zatem sześć wygranych i notując tylko dwie porażki. Po przepisaniu wyników pomiędzy zainteresowanymi drużynami z pierwszej fazy rozgrywek, z 23 punktami znaleźliśmy się tuż za podium – na czwartej lokacie na finiszu rozgrywek.

Domino Polonia Świdnica – UKS SMS Karpacz 86:77 (21:14, 21:14, 24:33, 20:16)

Polonia: Kosmala (19), Słobodzian (18), Sieńko (17), Soboń (12), Liuras (6), Kaczmarczyk (5), Poradzisz (4), Rejek (3), Hałdaś (2), Cisek, Biernat, Czyrek.

SMS: Kobus (23), Tymiński (21), T. Olejniczak (10), Skorupa (9), G. Olejniczak (5), R. Olejniczak (4), Strzemecki (3), Suchecki (2), Małek, Wojciechowski.

/MDvR/

Poprzedni artykułKolej dużych prędkości. Przedstawią propozycje przebiegu trasy podczas drugiej tury konsultacji. Znany jest harmonogram spotkań