Strona główna Kultura Zapatrzenie. Malarstwo i rysunek Grzegorza Ratajczyka

Zapatrzenie. Malarstwo i rysunek Grzegorza Ratajczyka [FOTO]

0

Od dzisiaj w Galerii Fotografii można oglądać wystawę prac Grzegorza Ratajczyka. Prace są prezentowane w Świdnicy pod tytułem „Zapatrzenie”. Organizatorem wystawy jest świdnicki Ośrodek Kultury.

Grzegorz Ratajczyk i Robert Kukla

Grzegorz Ratajczyk — malarz, grafik i rysownik. Urodzony w 1960 roku w Krotoszynie. W latach 1970-75 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Liceum Plastyczne w Poznaniu). Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, kierunek Malarstwo w latach 1980-85.

W 1985 roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni Prof. Norberta Skupniewicza. W 1986 roku otrzymał twórcze stypendium zagraniczne dla najzdolniejszego absolwenta im. M. Dokowicz. Od 1985 r. pracuje na rodzimej uczelni. Od 2011 roku prowadzi XIII Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku. W 2014 uzyskał tytuł Profesora Sztuk Plastycznych. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkuset wystaw zbiorowych, organizator i uczestnik plenerów malarskich w kraju i za granicą.

/opr. red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPonad 240 tysięcy złotych na pomoc uchodźcom
Następny artykułCzas na przełamanie i przerwanie kiepskiej serii [BĘDZIE RELACJA LIVE]